عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

اگر چه درب های اتوماتیک شیشه ای، کمتر دچار مشکلات شده و طول عمر قابل توجهی دارند؛ اما شناخت نسبت به عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای به افراد کمک می کند تا بهترین کاربری و بهره وری را از این مدل درب های خودکار داشته باشند.

عیوب ایجاد شده در درب های اتوماتیک، بسته به میزان کارکرد روزانه ی آن ها و حجم رفت و آمد و البته سرویس های دوره ای و نگهداری، متفاوت خواهند بود.

null

مراحل عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

نخستین چیزی که در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای ممکن است با آن برخورد داشته باشید؛ ظاهر شدن هشدار خرابی و عیب روی صفحه نمایش کنترل درب می باشد. با مشاهده ی این هشدار خرابی، متوجه وجود مشکلی در درب شیشه ای اتوماتیک خواهید شد.

در حقیقت به این شکل به طور مستقیم به عیب ایجاد شده، هدایت می شوید و فرصت خواهید داشت تا برای برطرف ساختن آن اقدام نمایید.

اما دیگر عیوب ایجاد شده که روی صفحه نمایش مرکز کنترل نشان داده نشوند؛ به شرح زیر خواهند بود:

باز و بسته شدن بی دلیل درب

این در شرایطی رخ می دهد که بدون حضور پیدا کردن ماهیتی مقابل سنسور، درب اتوماتیک باز و بسته می گردد. در صورت مواجه با چنین وضعیتی، ابتدا مطمئن شوید که سنسور مادون قرمز  درب در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندارد. همین طور توجه کنید که لامپ مهتابی یا هر منشأ تابش فلورسنت دیگری مجاور آن نیست. در صورتی که این دو مورد را مشاهده نکردید، به احتمال زیاد سنسور درب دچار عیب شده و باید از کارشناس مربوط بخواهید که برای برطرف ساختن آن، به محل مراجعه نماید.

بیشتر بخوانید  تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

باز نشدن درب شیشه ای اتوماتیک

در صورتی که با وضعیتی روبرو شدید که درب اتوماتیک شیشه ای بسته مانده و باز نمی شد؛ ابتدا به برقی کشی و سیستم انتقال برق به محرک ها شک کنید. پس از بررسی سیستم برق رسانی، نوبت چک کردن اپراتور می رسد. بعد از آن نیز لازم است که رادار را بررسی نمایید. معیوب بودن سنسور حرکتی رادار نیز می تواند به بسته ماندن درب اتوماتیک شیشه ای و عدم باز شدن آن؛ منتهی گردد.

تاخیر در باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای

در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با وضعیت تاخیر در باز شدن درب خودکار روبرو خواهید شد. معیوب شدن گیرنده و مرکز کنترل درب می تواند به چنین حالتی منجر شود. برای حل این مشکل باید از کارشناس تعمیر درب های اتوماتیک درخواست کنید تا وضعیت را بررسی کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

باز شدن مجدد و سریع درب پس از بسته شدن

گاهی اوقات می بینیم که درب شیشه ای اتوماتیک پس از بسته شدن، دوباره سریعا باز می گردد. در این شرایط علی رغم این که فرد یا شی ء عبور کرده و دیگر چیزی مقابل سنسور قرار ندارد، دوباره درب باز می گردد. علت این وضعیت اشکال در تنظیم زاویه ی دید رادار و سنسور درب می باشد. در این شرایط مسیر برگشت لت های درب و بسته شدن آن ها، برای رادار به منزله ی حضور پیدا کردن محرک مقابل سنسور عمل کرده و موجب باز شدن مجدد درب اتوماتیک می گردد.

بیشتر بخوانید  درب شیشه ای برقی

برای رفع این مشکل، کارشناس تعمیر درب اتوماتیک باید دوباره رادار را تنظیم نموده و زاویه ی دید آن را از محل بسته شدن لت ها، فاصله دهد. توجه داشته باشید که این تنظیم باید به وسیله ی کارشناس خبره انجام شود. تنظیم آن به وسیله ی افراد نامطلع موجب می گردد تا در باز شدن های بعدی درب نیز اختلال ایجاد شده و عملکرد مناسبی از آن دریافت نکنیم. به طور مثال ممکن است وقتی فردی قصد عبور از درب را دارد، مانند همیشه سنسور عمل نکرده و تنها قرار گیری در محدوده ی خاصی، موجب باز شدن درب اتوماتیک گردد.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

به خاطر داشته باشید که پس از عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای باید رفع آن را به تعمیرکار حرفه ای و دارای اعتبار بسپارید. مشکلاتی که در بالا گفته شده و موارد دیگری که احتمال دارد با آن ها روبرو شوید، در صورت سپرده شدن به دست کارشناس خبره به سادگی برطرف خواهند شد. اما در صورتی که این تعمیر به ظاهر ساده به وسیله ی فرد متفرقه انجام پذیرد؛ احتمال دارد که به طور کلی صدمات جبران ناپذیری به درب اتوماتیک وارد شده و هزینه های سنگینی برای تعمیر آن متحمل شوید. حتی در بعضی مواقع ناچار به تعویض قطعه خواهیم بود و این زحمت و هزینه های مشتری ها را دو چندان می سازد.

بیشتر بخوانید  اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای بوکامو

به همین دلیل توصیه می شود که حتی اگر عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای را خودتان شخصا انجام دادید، برای تعمیر آن شخصی عمل نکرده و حتما آن را به دست کاردان و تکنسین های شرکت تامین کننده بسپارید.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش همیشه در فهرست خدمات شرکت های معتبر فروشنده ی درب های اتوماتیک قرار دارند و حتما در زمان مواجه با خرابی و عیب در این محصولات، از تکنسین های خود شرکت استفاده نمایید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

مطالب بسیار جالب و کاربردی بود
استفاده کردم / تشکر میکنم از وقتی که گذاشتید

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست