تفاوت اپراتورهای لابل و کابا درب اتوماتیک شیشه ای

تفاوت اپراتورهای لابل و کابا درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتورهای درب شیشه ای از اهمیت زیادی برخوردارند. دو برند لابل و کابا از مشهورترین و پرکاربردترین اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای هستند. در ادامه به تفاوت های میان اپراتورهای لابل و کابا می پردازیم.

تفاوت اپراتورهای لابل و کابا

موتور

هر دوی این اپراتورها دارای موتور دانکر هستند و از نظر کیفیت ساخت تفاوت خاصی با هم ندارند. البته در لابل از موتورهای دانکر ضعیف تر استفاده شده، اما در کابا از یک مدل موتور استفاده شده که اتفاقا بزرگترین موتور موجود در بازار نیز می باشد.

نکته: باید گفت که زمینه موتورهای لابل در بازار محدود بوده و در صورتی که این برند را انتخاب کرده باشید، با مقداری محدودیت روبرو خواهید بود.

در این خصوص از برتری کابا به لابل، می توانیم به ولتاژ ۶۰ در کابا اشاره کنیم که نتیجه ی آن قدرت موتور بالاتر و عملکرد قوی تر می باشد. این ولتاژ در لابل ۴۰ است که به صورت بدیهی ضعیف تر می نماید.

زمانی که ولتاژ موتور بالاتر باشد، بورد آن قوی تر بوده و راه اندازهای موتور قوی تر ظاهر می شوند. به این شکل استهلاک موتور نیز کمتر شده و طول عمر موتور بالاتر می رود. به این صورت موتور فشار کمتری را متحمل شده و بسیار دیرتر انتظار تعمیرات را خواهیم داشت.

تفاوت اپراتورهای لابل و کابا | شارژ باطری بک آپ

یکی دیگر از زمینه های برتری کابا به لابل، را باید شارژ باطری بک آپ بدانیم. لابل دارای شارژ باطری بک آپ ضعیفی بوده و این میزان شارژ تنها در حد یک خروج اضطراری است. اما باطری و شارژ کابا طوری طراحی شده اند که تا ۲۰۰ بر تردد به کاربر می دهند. به این معنا که اگر با قطع برق مواجه شویم، درب اتوماتیک شیشه ای به وسیله ی شارژ بک آپ تا ۲۰۰ بار باز و بسته می شود؛ یعنی جمعا ۴۰۰ بار حرکت لت ها را خواهیم داشت. به علاوه با اضافه کردن توان باطری، این میزان تردد نیز قابل افزایش خواهد بود.

بیشتر بخوانید  درب اتوماتیک تلسکوپی

در واقع شارژ بک آپ کابا طوری طراحی شده است که شما می توانید باطری قوی تری در آن قرار داده و امکان باز و بسته شدن درب را تا ۵۰۰ بار تردد، افزایش دهید. (شارژ کابا آنلاین بوده و در صورت افت ولتاژ، به صورت خود به خودی تنظیم شده و مشکل را پوشش می دهد.)

اما در مورد لابل اوضاع متفاوت است و شارژ باطری آن فابریک و غیرقابل تعویض است. (شارژ بک آپ لابل، ضعیف بوده و با توان پایین خود، تنها یک بار خروج اضطراری را ارائه می کند.)

منبع تغذیه

منبع تغذیه لابل سوئیچینگ بوده و از مدار الکترونیکی استفاده می کند. به علت نوسان زیاد برق در ایران و افت ولتاژ پیوسته، سیستم های سوئیچینگ بسیار زود با مشکل مواجه می شوند و زودتر از حد معمول خراب شده و نیاز به خدمات و سرویس پیدا می کنند. (زیرا در آن ها از قطعات الکترونیکی استفاده شده است.)

البته سیستم سوئیچینگ لابل نسبت به سایر سیستم های سوئیچینگ موجود در بازار، کیفیت بهتری دارد.

ولی در منبع تغذیه کابا از ترانس سیم پیچ استفاده شده است. در بیشتر درب های اتوماتیک با کیفیت از منبع تغذیه ترانس استفاده می شود، این نوع منبع تغذیه؛ نوسانات برق، افت ولتاژ و شوک های الکترونیکی را بهتر تاب آورده و هیچ مشکل خاصی در کارکرد ترانس ایجاد نخواهد شد. البته ممکن است افت ولتاژ تاثیر جزئی داشته باشد، اما این مورد هم موجب خرابی ترانس نخواهد شد.

تفاوت اپراتورهای لابل و کابا درب اتوماتیک شیشه ای

تفاوت اپراتورهای لابل و کابا | ریل ها

در ریل های کابا از روکش با جنس پلاستیکی ضدخش استفاده شده و بسیار مقاوم است. این موضوع باعث کاهش اصطکاک میان ریل و هنگر خواهد شد. این روکش ریل ها، باعث می شود دستگاه صدای اضافی نداشته و بارها روان تر کار کند.

بیشتر بخوانید  باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

لابل چنین قابلیتی نداشته و در آن از آلومینیوم استفاده شده است. البته ریل آن دو تکه بوده و قابل تعویض به صورت جداگانه است. (به این صورت که لازم نیست در صورت خرابی، کل ریل را تعویض نمایید.) اما جنس آلومینیومی آن، موجب ایجاد صدای اضافی در هنگرها حین حرکت خواهد شد.

تنظیمات

تنظیمات در لابل به صورت پیچی از روی مدار فرمان است. (سرعت باز شدن درب، سرعت بسته شدن درب، سرعت موتور، تایم باز ماندن درب و …)

این روش برای کاربر مشکل ساز بوده و هر بار نیاز به باز کردن درب مدار فرمان خواهد داشت. ولی در کابا، تنظیمات از روی کلید دیجیتال آن انجام شده و به راحتی قابل پیگیری از سوی کاربر می باشد.

کد خطا

در کابا برای هر مشکلی یک کد خطا تعریف شده است و به این وسیله عیب یابی دستگاه به راحتی صورت می گیرد. به طور مثال کد خطای ۱۱، مربوط به منبع تغذیه درب می باشد. تمامی کدهای خطا در کاتالوگ درب آورده شده است و شما می توانید با مطالعه ی کاتالوگ، از تمامی آن ها مطلع شوید.

اما چنین امکانی در لابل وجود نداشته و برای تشخیص و عیب یابی نیز به حضور متخصص و کارشناس، نیاز خواهد بود.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست