درب اتوماتیک اسلایدی

درب اتوماتیک اسلایدی

درب های اتوماتیک اسلایدی گونه ای از درب های تجاری هستند که در دنیای مدرن و سازه های هوشمند امروزی، جایگاه ویژه ای دارند. این درب ها با داشتن سنسورهای قابل تنظیم، با قرار گرفتن عابر در مقابل خود، باز شده و پس از عبور بسته خواهند شد.

درب های اتوماتیک کشویی با قاب های جذاب و متریال قوی برای تکمیل هر ورودی طراحی شده اند و به خصوص در مراکز تجاری و مکان های پررفت و آمد کاربرد زیادی خواهند داشت.

از مزایای درب های اتوماتیک می توان به دید بدون مانعی که به فضای داخلی و بیرونی ارائه می دهد، اشاره کرد. این درها نور طبیعی را به داخل ساختمان هدایت کرده و در حقیقت به عنوان یک کانال نوری مناسب عمل می کنند.

درب های اتوماتیک اسلایدی یک راه حل ورودی با دوام و استقامت بالا هستند و غالبا میزان استهلاک بسیار کمی دارند.

این درب های کشویی در انواع پیکربندی ها عرضه می شوند و می توانند در دو گونه ی یک یا دو جداره باشند. از این نوع درب می توان برای استفاده کاملا آسان و امن و در هر ورودی جای بهره برداری نمود.

درب اتوماتیک اسلایدی

سیستم درب های اتوماتیک اسلایدی

سیستم درب های اتوماتیک کشویی، عملکرد فوق العاده ای را در طیف گسترده ای از راه حل های نوآورانه به منظور برطرف ساختن نیازهای محیط های پویا و پررفت و آمد ارائه می دهد. از ورودی بیمارستان گرفته تا فروشگاه های خرده فروشی و … همه به درب هایی با عملکرد منظم و سیستم خودکار نیاز دارند.

از مزایای این گونه درب ها می توان به راحتی و انعطاف پذیری گسترده شان برای دسترسی آسان بدون نیاز به دخالت و تماس دست، اشاره کرد. این درب ها به راحتی در محل مورد نظر نصب شده و راه اندازی عملکرد آن ها نیز کاملا ساده می باشد.

بیشتر بخوانید  موتور دانکر آلمان | روش نصب

مکانیزم درب های اتوماتیک اسلایدی امروزه در بازار به طور گسترده ای در دسترس است و مورد توجه اقشار مختلف قرار دارد. این درب ها در ساختمان های تجاری، خرده فروشی، ساختمان های عمومی، دفاتر، مراکز پزشکی و غیره مورد استفاده قرار می گرند. از دیدگاه کاربران استفاده از درب های اسلایدی خودکار به طور کلی سریع، راحت و آسان می باشد. اما با این حال از دیدگاه صاحبان ساختمان ها و کسب و کارهایی که از این گونه درب ها استفاده می کنند، آن ها به جز درب، ابزاری برای نظارت و کنترل دسترسی به داخل ساختمان هستند و به علاوه نوعی از زیباسازی ساختار سازه را بر عهده دارند.

درب اتوماتیک اسلایدی

انواع درب های اتوماتیک اسلایدی

درب های کشویی یا اسلایدی در انواع زیر عرضه می شوند:

درب اسلایدی خطی

درب های کشویی خطی کلاسیک و اتوماتیک برای استفاده در هر محلی که فضای کافی داشته باشد، مناسب هستند. این درب ها همان طور که از نامشان پیداست، به شکل خطی و در یک راستای مستقیم قرار می گیرند و باز و بسته می شوند.

درب اسلایدی تلسکوپی

درب های کشویی تلسکوپی عرض بیشتری در فضا نیاز دارند. این نوع درب اسلایدی را غالبا در فضاهایی که ورودی عریض تری نیاز داریم، به کار می بریم.

درب اسلایدی منحنی

درب کشویی منحنی بخشی از معماری ساختمان خواهد بود و در نگاه اول می توان سبک ساخت و ساز بنا را به گونه ای معرفی سازد. یک درب کشویی منحنی شکل ورودی حجیم و با عظمتی به سمت محیط داخلی ساختمان را شکل می دهد. طبیعتا همان طور که انتظار داریم، این نوع درب های کشویی بزرگ تر از درب های خطی هستند و می توان برآمدگی و در واقع تحدب آن ها را به سمت بیرون یا داخل قرار داد.

بیشتر بخوانید  مصرف انرژی درب شیشه ای اتوماتیک

درب اسلایدی زاویه دار

درب های کشویی زاویه دار یک راه حل کامل برای مدرن سازی ورودی ساختمان های امروزی محسوب می شود. با به کار بردن این نوع از درب های اسلایدی می توانیم تاکید مستقیم بر نگاه هندسی و بر مبنای مدرنیته در ساخت و ساز داشته باشیم. زاویه ی این نوع درب را می توان به سمت داخل یا خارج ساختمان قرار داد و این کاملا بستگی به نوع و سمت فضا و انتظاری که مشتری دارد، پیدا خواهد کرد. هر کدام از مسیرها و جهت هایی که انتخاب کنید، می تواند یک ورودی فوق العاده زیبا و با اصالت و اعتبار با درب کشویی زاویه ای ایجاد کند.

درب اسلایدی چند منظوره

از نام این درب به وضوح مشخص است که باید چه انتظاری از آن داشته باشیم. درب کشویی چند منظوره اتوماتیک وظایف متعددی را انجام می دهد.

این درب ها می توانند برای عبور هر تک رهگذر قرار بگیرند و یا این که در شرایط که با حجم زیادی از عابران روبرو هستیم، مانند ورودی یک سالن کنسرت، عملکرد روان سازی و سرعت بخشیدن آن به مجرای عبور و مرور فوق العاده مناسب خواهد بود.

تمام این انواع درب ها دارای قابلیت هایی از جمله از قابلیت های آن می توان به دسترسی به سیستم کنترل دو درب، هوابندی، نظارت تصویری، کنترل کلید، قفل سریع درب ها، پیوستن به سیستم های خودکار موجود در ساختمان و تنظیم با آن ها می باشند.

درب اتوماتیک اسلایدی

در چه فضاهایی از درب های کشویی خودکار استفاده می شود؟

استفاده از این سبک درب اتوماتیک شیشه ای اخیرا رواج بسیاری پیدا کرده است و با نگاهی به سطح شهرهای توسعه یافته و حتی مناطق در حال توسعه، می بینیم که در ساختمان های کوچک و بزرگ از چنین سیستم درب هایی استفاده شده است. سهولت ایجاد مسیر رفت و آمد و امکان قرارگیری در فضاهای کوچک و محدود، درب های کشویی خودکار را به گزینه هایی ایده آل و محبوب تبدیل ساخته است.

بیشتر بخوانید  درب اتوماتیک شیشه ای درما

به ویژه در فضاهایی که نیازمند کنترل ورود و خروج هستیم و یا جایی که مایل به تسخیر فضا با باز و بسته کردن درب نیستیم، استفاده از درب های خودکار کشویی بسیار کارآمد خواهد بود. به همین دلیل یکی از خاصیت این درب ها را می توان صرفه جویی در اشغال فضا دانست.

همین طور با به کار بردن این نوع از درب های خودکار صرفه جویی در انرژی و منابع صورت می گیرد و می توان طول عمر بالاتری را برای آن ها متصور بود.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست