درب اتوماتیک گرد

درب اتوماتیک گرد

درب اتوماتیک گرد یکی از انواع درب های شیشه ای خودکار است که کاربری های گوناگونی می توان برای آن در نظر گرفت. این نوع درب اتوماتیک با فرم خاص و طراحی ویژه به درگاه ورودی و خروجی ساختمان ها، قالبی منحصر به فرد می بخشد.

اگر خواستار مدرن سازی ساختمان خود هستید و می خواهید محوطه ی ورودی و خروجی را به شکلی امروزی و همگام با تکنولوژی قرن، سامان بخشید، درب های اتوماتیک گرد یا ریولوینگ انتخابی ایده آل محسوب خواهند شد.

معرفی درب اتوماتیک گرد

درب اتوماتیک گرد برای فضاهای با عرض کم و محدود مناسب می باشد و در صورتی که محدودیت در عرض ورودی و خروجی داشته باشیم، استفاده از این درب ها کارآمد خواهد بود. البته نباید این نکته را از قلم انداخت که در عوض عرض کم، به لحاظ طول فضا نیازمند محوطه ی بزرگتری هستیم.

این درب ها را می توانیم از زیباترین و شکیل ترین درب های خودکار بدانیم. به خصوص ساختمان هایی که دارای طراحی ویژه و غیر خطی هستند، با تعبیه کردن چنین درب هایی اتوماتیکی فرمی بهینه تر و چشم نوازتر به خود می گیرند.

درب های گرد اتوماتیک نیز مانند تمام درب های اتوماتیک دیگر، دارای سنسور هوشمند هستند و می توان آن ها را در صورت لازم کاملا قفل و بدون امکان باز و بسته شدن نگاه داشت.

بی صدا بودن یکی دیگر از خاصیت های درب اتوماتیک گرد به شمار می رود. حرکت رفت و برگشتی لت های این نوع از  درب شیشه ای اتوماتیک ، کاملا بی صدا بوده و هیچ سر و صدای اضافی از آن حین کار کردن به گوش نمی رسد. به همین دلیل استفاده از آن ها در مراکز درمانی چون بیمارستان ها، کلینیک ها و محیط های آزمایشگاهی پزشکی کاملا مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید  تفاوت اپراتورهای لابل و کابا درب اتوماتیک شیشه ای

مزایای استفاده از درب اتوماتیک گرد

از مزایای استفاده از درب اتوماتیک گرد می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

کمترین حد تبادل هوا و هدر رفت انرژی

فرم دایره ای درب های گرد خودکار، کمترین رد و بدل هوا را داشته و باعث می شود که بالاترین صرفه جویی در انرژی صورت بگیرد. به این شکل که نه هوای گرم داخل بیرون رفته و نه خنک سازی ایجاد شده، تلف می گردد.

در فصول گرم و سرد سال، به کار بردن درب های اتوماتیک شیشه ای به ویژه درب های اتوماتیک دایره ای، تهویه هوا و دمای مناسبی که در داخل فراهم آورده شده را به خوبی حفظ می کند.

عدم ورود آلاینده ها به داخل

به جز این استفاده از درب اتوماتیک گرد موجب می گردد تا کمترین میزان ورود آلاینده ها، گرد و خاک و ذرات معلق در هوا را داشته باشیم.

اگر شما خواستار نوعی از درب های اتوماتیک هستید که فضای داخلی ساختمان را پاک و محفوظ نگاه دارد، درب های گرد اتوماتیک از بهترین انتخاب ها برایتان محسوب می شوند.

کنترل جمعیت و نفرات ورودی و خروجی

کنترل جمعیت و نفرات ورودی و خروجی فاکتور دیگری ست که با استفاده از چنین درب هایی به آن دسترسی خواهید داشت. با توجه به فرم باز و بسته شدن درب های گرد اتوماتیک، ورود  و خروج به شکلی کنترل شده صورت می گیرد و امکان وارد شدن تعداد نفرات زیادی در یک لحظه و در یک بار باز شدن درب، وجود ندارد.

درب اتوماتیک گرد

عکس های بالا نمونه های اجراه شده اپراتور گرد سه پروانه توسط متخصصین مانیس دُر است.

بیشتر بخوانید  انواع درب اتوماتیک

جهت سفارش نصب و راه اندازی درب اتوماتیک نیم گرد با کارشناسان تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان استفاده کنید.
۰۲۱-۸۸۶۶۲۶۷۳
۰۹۱۲-۲۱۹۴۴۷۱

انواع درب اتوماتیک گرد

لازم به ذکر است که اگر چه درب های گرد خودکار را در نخستین شکل آن، دایره ای متصور هستیم اما کارشناسان نصب بنابر درخواست مشتری می توانند این درب ها را به شکل نیم دایره ای نیز نصب نمایند. همین طور امکان فرم بخشی بیضی، که فرمی بسیار زیبا و ایده آل به شمار می رود به این نوع از درب های اتوماتیک نیز وجود دارد.

بسته به عرض درگاه ورودی و خروجی و نوع کاربری و شکل ساختمان، می توان شکل دایره ای این نوع از درب های شیشه ای اتوماتیک را انتخاب کرد. (فرم دایره ای بیشترین فضا را می طلبد و باید حتما محیط مناسب آن را داشته باشیم.)

همین طور این نوع درب ها را می توان به شکل محدب یا مقعر نصب کرد. برخی از ساختمان ها با داشتن فرم ورودی خاص خود، درب گرد اتوماتیک مقعر را پذیرا هستند و برخی دیگر با برآمدگی درب گرد محدب، ظاهری شکیل تر پیدا می کنند.

کاربرد درب اتوماتیک گرد

از درب های اتوماتیک گرد می توان در ورودی فروشگاه های زنجیره ای بزرگ یا حتی فروشگاه های کوچک تر، مراکز خرید، بیمارستان ها، کلینیک ها، هتل ها، ساختمان های تجاری و اداری، مجتمع های مسکونی و … استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که برای نصب این نوع از درب های اتوماتیک، نیازمند فضای بیشتری نسبت به درب های شیشه ای اتوماتیک معمولی که در فرم خطی و مستقیم قرار می گیرند، هستیم.

بیشتر بخوانید  شیشه برقی

فرم قرارگیری این درب ها به شکل دایره ای یا نیم دایره ای ، طوری ست که حتما به فضایی بزرگ تر نیاز پیدا خواهیم کرد. به ویژه اگر فرم دایره ای کاملا را برای نصب انتخاب کنیم، نیازمند یک فضای دایره ای به عنوان محوطه عبور و مرور خواهیم بود که تمام لت ها دور تا دور آن قرار می گیرند.

گزارش خرابی از درب های اتوماتیک گرد و دایره ای در سطح پایینی قرار دارد و می توانیم این درب ها را از مقاوم ترین درب های خودکار قلمداد کنیم. با استفاده از نصب حرفه ای و خرید از برندهای معتبر، می توانید طول عمر بالایی از این نوع درب های اتوماتیک شیشه ایی دریافت نمایید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست