ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

ماهیت درب اتوماتیک شیشه ای به نبود نیاز به دخالت دست و کاربر برای باز و بسته کردن این نوع درب ها است که باعث می شود در عصر جدید از درب های خودکار به عنوان ابزاری برای بالا بردن بهره وری و زیباسازی محیط، استفاده کنیم. به واقع ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای است که این قابلیت را در درب های اتوماتیک همراهی کرده و کاربری آن را در اختیار افراد قرار می دهد.

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای سنسورهایی هستند که به کمک آن ها با قرار گرفتن فرد یا شیء و به طور کلی متحرک در میدان دید، درب باز شده و پس از عبور و خروج متحرک یا فرد از آن میدان، درب دوباره بسته می گردد. اما موضوع به همین سنسور و اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای که به ترتیب مسئولیت حسگری حضور متحرک و فرمان دادن بابت باز و بسته شدن درب را برعهده دارند، ختم نمی شود. در این سیستم به یک ریسیور و ریموت نیز نیاز داریم که به عنوان فاکتورهایی از درب های خودکار شناخته می شوند.

ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

ریموت همان طور که از نام آن پیداست و در هر وسیله دیگری نیز کاربرد مشابه دارد، برای فرمان دادن و به عنوان فرستنده در درب های خودکار به کار گرفته می شود. به واقع از طریق ریموت درب اتوماتیک شیشه ای، می توان تنظیمات مورد نظر را بر آن اعمال کرد. به طور نمونه ممکن است مایل به قفل کردن کامل درب اتوماتیک برای ساعاتی باشید، این عمل به وسیله ریموت انجام خواهد پذیرفت. همین طور اگر بخواهید درب اتوماتیک شیشه ای را در حالت تردد یک طرفه قرار دهید یا آن را به صورت دائمی باز نگاه دارید و یا سایر تنظیمات ممکن، این ریموت درب خودکار است که به شما امکان آن را می دهد تا با فشار دادن یک دکمه، تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمایید.

بیشتر بخوانید  قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

از طرفی دیگری یک ریسیور نیز در ریل اصلی درب شیشه ای اتوماتیک قرار گرفته است که فرمان های ارسالی از ریموت درب را دریافت کرده و آن ها را اعمال می نماید. به واقع ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای دو عضور مکمل یکدیگر هستند که وجود یکی بدون دیگری عملکردی در اجرای فرمان ها و تنظیمات مورد نظر نخواهد داشت. توجه داشته باشید که برای دریافت کاربری بالا و کیفیت عملکرد قابل قبول، لازم است که ریموت و ریسیور درب های خودکار، از برندهای مطمئنی بوده و نصب آن ها به درستی انجام شود. در غیر این صورت نه تنها عملکرد مناسبی از این دستگاه ها دریافت نخواهید کرد، بلکه امکان خرابی زودهنگام و به هم خوردن تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای را نیز پیش رو خواهید داشت.

مزایای استفاده از ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

توجه داشته باشید که استفاده از این ریموت ، مزایای زیادی به همراه دارد.

نخست آن که برای اعمال تنظیمات نیازی به دستکاری خود درب نبوده و به راحتی می توانید از طریق ریموت این کار را به انجام برسانید. به علاوه استفاده از ریموت درب خودکار، باعث افزایش طول عمر آن شده و نیازی به انجام تنظیمات از طریق خود درب نخواهد بود.

لازم به ذکر است که ریموت ها ضریب امنیتی محیط را نیز بالا برده و در صورت نیاز هر لحظه قادر به قفل کردن درب ها یا اعمال هر تنظیم مورد نیاز دیگری روی آن ها خواهید بود.

در صورت نیاز و زمانی که می بینید جمعیت زیادی در حال رفت و آمد هستند، می توانید از طریق ریموت؛ درب را به حالت باز کامل درآورده و از اتلاف انرژی بابت هر بار باز و بسته شدن درب ها، جلوگیری به عمل آورید.

بیشتر بخوانید  بهترین موتورهای درب اتوماتیک شیشه ای

نکته: لازم به ذکر است که شما می توانید با نصب یک ریسیور در ریل درب اتوماتیک، از چند ریموت مشابه متصل به آن در زمان واحد برخوردار باشید. به این صورت چندین نفر که دارای مسئولیت نسبت به کنترل رفت و آمدها هستند، می توانند هر یک به ریموت درب مجهز بوده و مشکلی جهت تعدد ریموت های یک درب خودکار و یک ریسیور وجود نخواهد داشت.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست