پروژه درب اتوماتیک شیشه ای رستوران

یکی از پروژه های موفق و بسیار کاربردی اجرا شده توسط تیم متخصصان مانیس در، اجرای پروژه درب اتوماتیک شیشه ای رستوران ، تک لت،  شیشه دودی،  فریم دور مشکی برای بخش سرویس بهداشتی آقایان و بانوان یک رستوران سوپرلوکس است.

بنا به درخواست مشتری در بخش سرویس بهداشتی آقایان و بانوان این رستوران، به جای به کار بردن درب معمولی دستگیره ای، از یک درب اتوماتیک شیشه ای  با اپراتور اپتیما به صورت تک لت (یعنی یک درب باز شونده ) استفاده شده است.

طبق درخواست مشتری، سنسورهای بالای درب که معمولا در این قسمت قرار می گیرند، حذف شده و از یک سنسور زمینی در خصوص این پروژه استفاده شد. به این ترتیب که هر شخص برای ورود به بخش سرویس بهداشتی و باز کردن درب اتوماتیک، باید پای خود را روی سنسور زمینی گذاشته و به این شکل فرمان باز شدن را به درب صادر کند. این سنسور با فرمان پا، موجب باز شدن درب تک لت شده و سپس پس از عبور و بعد از گذشت چند ثانیه، مجدد به صورت خودکار بسته می شود.

البته لازم به ذکر است که نبود سنسور در بالای درب، می توانست به ایجاد مشکل حین عبور، منجر شود. به همین دلیل از یک سنسور میانی ردی درب در این پروژه استفاده شد، تا در صورت حضور مانعی بین درب یا تعلل شخص برای عبور کردن از چهارچوب آن، درب خودکار بسته نشده و مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

به همین ترتیب زمانی که شخص قصد خروج از سرویس بهداشتی رستوران را دارد، باید مجدد پای خود را روی سنسور زمینی داخلی سالن سرویس بهداشتی گذاشته و بلافاصله درب خودکار باز خواهد شد. با عبور شخص و بیرون آمدن وی، پس از چند ثانیه، درب اتوماتیک شیشه ای، بسته می شود.

دودی بودن شیشه این درب، برای محیط سرویس بهداشتی، فوق العاده کاربردی بوده و به شیک تر شدن فضا، کمک زیادی کرده است.

نکته: لازم به یادآوری است که استفاده از سنسورهای زمینی، نیازمند نگهداری بیشتری بوده ومشتری باید جهت حفاظت از سلامت سنسور، دقت عمل بالاتری به خرج دهد. زیرا این سنسور در محل رفت و آمد افراد قرار داشته و احتمالا صدمه پذیرتر از حالتی خواهد بود که سنسور در بخش بالایی درب قرار می گیرد.

اما با این همه شکل اجرای این پروژه درب شیشه ای خودکار با سنسور زمینی در رستوران مورد نظر، به شکلی منحصر به فرد و یونیک خودنمایی می کند.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست