سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای

سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای

انتخاب و خرید درب اتوماتیک شیشه ای ، بحثی مفصل است که در اغلب اوقات نیازمند همراهی نظر کارشناسی بوده و بدون آن ممکن است مشکلاتی با مشخصات دریافتی، همراه شود. اما پس از یک خرید موفقیت آمیز، سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای را باید با اهمیت بدانید.

اهمیت سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای

حتی بهترین انتخاب و خرید درب اتوماتیک، بدون در نظر گرفتن لزوم سرویس دوره ای درب و بهره مندی از رسیدگی هایی که باید در دوره های قید شده در بخش های مختلف درب، اعمال شود؛ می تواند هزینه اولیه شما را به مخاطره انداخته و هزینه های سنگین دیگری به بار بیاورد.

اگر تنها یک بار با مشکلاتی در عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای روبرو شده و رفت و آمد در محل به چالش برخورد کند، متوجه لزوم و ضرورت سرویس درب اتوماتیک شیشه ای شده و به آن پایبند خواهید شد.

چه مواردی در سرویس دوره ای  درب اتوماتیک شیشه ای جای می گیرند؟

برای سرویس این درب ها، باید موارد زیر در چک لیست قرار بگیرند:

رگلاژ درب های شیشه ای

در سرویس دوره ای درب خودکار، لت ها به درستی مورد بررسی قرار می گیرند. لت ها باید در مسیر خود به خوبی قرار داشته و کمترین لنگی یا خروج از رگلاژ نداشته باشند.

فریم ها باید کاملا بر سطح زمین عمود بوده و کمترین کجی یا خارج شدن از خط عمود، در آن ها دیده نشود. توجه داشته باشید که کمترین خروج از خط، موجب لرزش لت ها حین باز و بسته شدن گشته و احتمالا صدای ناخوشانید نیز رفته رفته از آن ها به گوش می رسد.

بیشتر بخوانید  درب برقی : کاربردها

تنظیم اپراتور

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای نیز به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات اجرایی آن، در این چک آپ جای می گیرد. باید حتما نسبت به بررسی اپراتور حساس بوده و به موقع تنظیمات و بررسی سلامت و عملکرد صحیح آن را انجام دهید.

سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای

تنظیم و بازدید سنسورها و چشمی

این می تواند شامل بازدید حسگرهای حرکتی و سنسورهای ایمنی گردد. چشمی باید به شکلی تنظیم شده باشد که محرک در دامنه ی درستی قرار گرفته و درب باز شود. در صورتی که سنسورها یا چشمی از تنظیم خود خارج شده باشند، درب به موقع باز و بسته نشده و یا کاملا بی موقع و با حساسیت بالا، باز و بسته می شود.

این باز و بسته شدن های اضافی، کاملا آزاردهنده بوده و در عین حال به استهلاک زودهنگام درب خودکار نیز منجر می شوند.

تست ریموت کنترل درب خودکار

در سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای، ریموت کنترل به درستی مورد بررسی قرار می گیرد. ریموت باید قادر به کنترل عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک از فاصله ی حداقل ۴ متری بوده و برای عمل کردن آن، نیازی به نزدیک شدن به درب نباشد. در غیر اینصورت باید ریموت کنترل عیب یابی شده و حتما عیب آن توسط کارشناس برطرف گردد. برخی اوقات رفع عیب در محل امکان پذیر بوده و گاهی اوقات باید، برای تعمیر اساسی به محل کارگاه، برده شود.

تست سلامت شیشه های سکوریت

اگر چه شیشه های سکوریت کاملا مقاوم هستند و در مقابل ضربه و حرارت، ایستادگی دارند؛ اما با این همه در سرویس های دوره ای، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و تمامی سطح آن ها بررسی می گردد. هر گونه ترک یا شکستگی سطحی در این شیشه ها لحاظ شده و در صورت وجود، نسبت به ترمیم اقدام به عمل خواهد آمد.

بیشتر بخوانید  قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

زمان سرویس های دوره ای درب خودکار شیشه ای

زمان سرویس های دوره ای این درب های خودکار، می تواند ماهانه باشد یا به صورت فصلی انجام شود. همین طور سرویس های سالانه و حتی دو سال یک بار نیز صورت می گیرد.

بسته به میزان استفاده ی کاربر از درب خودکار و شکل استفاده ای که دارد، زمان سرویس های دوره ای تعیین می شود. در واقع همه چیز بستگی به این دارد که در هر روز، چند بار درب اتوماتیک شیشه ای باز و بسته شده و میزان رفت و آمد از طریق آن چقدر است.

به علاوه کیفیت ساخت اولیه، جنس اپراتور و وزن لت ها در قیاس با آن، نیز بر استهلاک تاثیرگذار بوده و خود یکی از عواملی ست که ضرورت زود هنگام شدن سرویس های دوره ای یا زمان طبیعی مورد انتظار آن را، تعیین می کند.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست