باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

با توجه به اینکه سیستم درب اتوماتیک شیشه ای با استفاده از جریان الکتریکی، درب را باز و بسته می نماید لذا این سیستم در هنگام قطع برق کارایی خود را از دست می دهد و جهت برطرف نمودن این مورد از راه حل های ارائه شده در ادامه می توان استفاده کرد.

بهره گیری از برق اضطراری UPS

 اول اینکه می توان از سیستم UPS و برق اضطراری استفاده نمود. در مکان های تجاری بزرگ همچنین ادارات و بانک ها معمولا از سیستم UPS مرکزی استفاده می کنند که می توان با اتصال برق سیستم درب اتوماتیک به UPS مرکزی این مشکل را در هنگام قطع برق مرتفع نمود و در مکان های خصوصی و کوچک تر مانند مغازه ها و لابی ساختمان ها که از برق اضطراری یا UPS مرکزی استفاده نمی کنند از UPS های کوچک تر که به صورت تخصصی جهت درب شیشه ای اتوماتیک ساخته شده اند، جهت رفع مشکل باز و بسته نشدن درب استفاده می شود.

استفاده از اپراتورهای دارای باطری و شارژر

باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

البته باید به این موضوع اشاره نمود که دستگاه هایی همچون KABA-SLA60 ، ES200 ، Optima و Erico، قابلیت شارژ باتری اضطراری را دارا می باشند لذا می توان تا حدودی در هنگام قطع برق روی باتری های شارژ شده توسط همین دستگاه ها حساب کرد که در زمان قطع برق تا 200 بار تردد را فراهم می سازند.

مزیت شارژر سرخود در بسیاری از دستگاه های موجود در بازار ایران وجود ندارد و مصرف کنندگان باید هزینه های بالایی برای خرید UPS بپردازند تا بتوانند در هنگام قطع برق از آن ها استفاده نمایند. البته در هنگام قطع برق، درب ها به صورت خود به خود در حالت خلاص قرار می گیرند و قابلیت باز و بسته شدن به صورت دستی را دارا می باشند و تعداد معدودی از دستگاه های درب اتوماتیک شیشه ای هنگام قطع برق قفل می شوند و نیاز به باطری یا برق اضطراری جهت باز و بسته شدن دارند.

بیشتر بخوانید  عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

به کار گیری خلاص کن

راهکار دوم تنها در مورد درب هایی کارایی دارد که هنگام قطع برق، به حالت قفل در می آیند. در این روش از خلاص کن دستی برای باز کردن قفل استفاده می شود . البته در مورد استفاده از خلاص کن دستی، توصیه می شود که این خلاص کن ها در داخل ساختمان کارگذاری شوند که این امر نیز کارایی این سیستم را از بین می برد و به لحاظ امنیتی پیشنهاد نمی شود لذا در صورتی که نیاز به استفاده از درب هنگام قطع برق دارید حتما از برق اضطراری UPS استفاده نمایید در غیر این صورت درب را به صورت دستی یا در حالت باز نگه دارید.

نکات نحوه استفاده از باتری بک آپ

بسیار مهم است که بدانیم عمر باطری ها مشخص بوده و نیاز است هر از چند گاهی این باطری ها را چک کنیم تا در موارد اضطراری با مشکل مواجه نشویم

روش چک کردن باطری های اضطراری :

روش چک کردن باطری های دستگاه به این صورت است که هر چند ماه یک بار باید برق اصلی دستگاه را برای چند ساعت قطع نمایید و چک کنید که آیا درب با باطری هم کار خود را درست انجام می دهد یا خیر ؟ این روش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که آیا باطری های شما سالم است یا خیر و همچنین باعث می شود عمر مفید باطری ها افزایش یابد و از ایجاد هرگونه هزینه ی اضافی جلوگیری نماید.

در صورتی که باتری های دستگاه شما درست عمل نکردند، به هیچ عنوان خودتان وارد عمل نشوید و به دستگاه دست نزید با تماس با متخصصین شرکت مانیس در می توانید با کم ترین ریسک و هزینه از خدمات گسترده ی این شرکت در سراسر کشور و در تمام ساعات شبانه روز بهره مند گردید و بدون کوچک ترین خطایی از ایجاد هر گونه مشکل پیشگیری نمایید.

بیشتر بخوانید  خدمات پس از فروش درب شیشه ای اتوماتیک

دانلود مقاله باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست