نصب درب اتوماتیک شیشه ای

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک به این صورت است که با قرارگرفتن افراد یا اشیاء در مقابل درب،حسگرها از طریق مدار فرمان به موتور فرمان می دهند و موتور طبق استاندارهایی که برایش تعریف شده است، شروع به چرخش می کند.

موتور درب اتوماتیک شیشه ای از موتور، گیربکس، پولی تایمینگ تشکیل شده است که وظیفه ی انتقال نیرو به تسمه تایمینگ را انجام می دهد. تسمه توسط دو عدد گیره به هنگر متصل شده و سپس توسط آن گیره ها، کار انتقال نیرو را از تسمه به هنگرها انجام می دهند. سپس درب شروع به باز و بسته شدن می کند.

مراحل نصب درب اتوماتیک شیشه ای

مرحله اول : یکی از مهم ترین، اصلی ترین مراحل نصب، مرحله ی اول یا همان مرحله ی شاسی کشی درب اتوماتیک اسلایدینگ، درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. شاسی کشی در واقع به معنای تراز کردن کل کاراست.

چگونه یک شاسی کشی صحیح می تواند شما را در نصب درست یک سیستم یاری نماید؟

این مرحله از نصب بدان جهت حائز اهمیت است که تراز بودن، شاقول بودن کل کار باعث می شود که هنگامی که دستگاه روی آن نصب می شود، تراز باشد.

شاسی کشی در واقع فندانسیون کار شما می باشد و اگر به دقت انجام نگیرد موجب تراز نشدن کل کار می گردد.

عملکرد درست تمامی قطعات و تجهیزات از جمله هنگرها، تسمه و موتور با عملیات صحیح شاسی کشی در ارتباط مستقیم می باشد. چرا که کج بودن و تراز نبود کار به مرور زمان سبب فرسایش هنگرها، تسمه و موتور می گردد که عملا بعد از خراب شدن آن ها ، کل درب کارایی اش را از دست می دهد.

  • در مرحله ی دوم نصب درب اتوماتیک شیشه ای ، ابعاد شیشه ها و فریم متناسب با محیط نصب و اندازه ی دلخواه مشتری و نوع کاربری موردنظر سفارش داده می شود.
  • مرحله ی سوم، مرحله ی مونتاژ کردن اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.

در این مرحله اُپراتورها که دراندازه ی استاندارد ۴ متر یا ۴٫۲۰ مترتولید شده اند ، در صورت نیاز، طبق ابعاد محل نصب برش داده می شوند. موتور و هرزگرد در ابتدا وانتهای اپراتوریا ریل بسته می شوند و تسمه دور موتور و هرزگرد تنظیم شده و در صورت لزوم کوتاه می شود.

در واقع در این مرحله تمامی قطعات (هرزگرد، ) در داخل اپراتور قرار می گیرد و در انتها اُپراتور به کامل طور تست می شود تا از سلامت دستگاه در کارگاه اطمینان حاصل گردد.

حال نوبت بسته بندی و ارسال اپراتور به محل نصب می باشد. تمامی این عملیات در کارگاه توسط پرنسل آموزش دیده مانیس دُر انجام می گیرد و این خود باعث افزایش دقت و سرعت نصب می گردد .

مرحله چهارم ، مرحله ی نصب ناودونی می باشد. بعد از عملیات اصلی و مهم شاسی کشی، نوبت به نصب قطعات درب شیشه ای اتوماتیک می باشد.

ابتدا ناودانی های کنار دیوار و بالای درب نصب می گردد. این قطعات باید با دقت در زیر شاسی اصلی درب و کناردیوارها قرار گیرد و تراز باشند. ناودانی ها وظیفه ی نگه داشتن لت های ثابت را دارند.

مرحله پنجم : در این مرحله نوبت به نصب ریل اصلی اپراتور(که تمامی قطعات روی آن سوار شده است) می باشد.

نقش ریل ها در درب اتوماتیک شیشه ای این است که یک مجموعه ی کامل از درب اتوماتیک (هنگر، تسمه، موتور، کنترل باکس و غیره) روی ریل قرار می گیرد.

مرحله ی ششم : مرحله ی نصب لت های متحرک به هنگرها و سپس تنظیم کردن هنگرها می باشد.

مرحله هفتم : بعد از تنظیم نمودن لت های ثابت و متحرک، درب ها را در حالت بسته قرار داده و محل قرارگیری راهنمای کف را روی زمین علامت زده و سپس آن را ثابت می کنیم.

کل وزن لت های متحرک در تمامی درب های اتوماتیک شیشه ای روی هنگرها است. راهنما، نقش راهنمایی لت های متحرک دریک مسیر ثابت را انجام می دهد و هیچ گونه فشاری روی راهنمای کف (تفلون کف) نمی باشد.

مرحله ی هشتم : نوبت به نصب سنسورها (چشم ها) روی درب است. درب های اتوماتیک، سنسورهای مختلفی نظیر سنسور خطی بین درب، سنسور دوکاره، اکتیو و مادون قرمز دارند.

نحوه نصب سنسورها روی درب شیشه ای اتوماتیک :

سنسور داخل و بیرون معمولا در مرکز درب و با یک فاصله ی چند سانتی متری از زیر کاور نمای بیرون و داخل نصب می شود و بعد از نصب و اجرای دقیق چشم ها، نوبت به سیم کشی و رد کردن سیم ها از داخل ریل اصلی اپراتور تا مدارفرمان می باشد.

نحوه سیم بندی سنسورها :

در مرحله ی سیم بندی باید دقت شود، سیم از مسیری گذرانده شود که تسمه و هنگر به آن گیر نکند و مزاحم کار آن نشود. باید به این مسئله توجه داشته باشید که سیم بندی ها طبق نقشه انجام می گیرد و سیم بندی هر اپراتور با دیگری متفاوت می باشد.

مرحله ی آخر : درب ها را یک بار با دست باز و بسته می کنیم تا از تنظیم درست درب مطمئن شویم سپس درب را در حالت نیمه باز قرار داده و برق دستگاه را وصل می کنیم تا درب یک بار با سرعت آهسته باز و بسته شود تا ابتدا و انتهای درب را بشناسد وسپس درحالت عادی آماده ی کار می باشد. درصورت بروز مشکل در این مرحله به کاتالوگ دستگاه مراجعه کرده و خطای به وجود آمده را برطرف کنید. درصورت بروز مشکل با کارشناسان مانیس در در تماس باشید.

برای مشاهده کاتالوگ و راهنمای اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای کلیک بفرمایید.

چرا باید درب اتوماتیک شیشه ای نصب کنیم؟

اما احتمالا این سوال برایتان پیش می آید که چرا نصب درب اتوماتیک شیشه ای پیشنهاد می شود؟ این درب ها با داشتن قابلیت باز و بسته شدن خودکار و ذخیره انرژی و ضریب ایمنی بالا؛ از بهترین گزینه ها برای ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی به حساب می آیند. در حقیقت برای پیوستن به دنیای مدرن ساخت و ساز، چاره ای جز پذیرش ابزار و تجهیزات آن را ندارید و نمی توانید از این دایره بیرون بمانید.

در صورتی که می خواهید میزان بهره وری را بالا برده و کاربری بهتری کسب کنید، نصب این درب های خودکار می تواند فضای لوکس تری ایجاد کرده و ارباب رجوع را با احساس بهتری حین تردد، همراه سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست