درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

بیمارستان ها از جمله محیط هایی هستند که مسئله ی کنترل بهداشت محیط و جابه جایی ویروس و بیماری در آن بسیار حائز اهمیت می باشد. تماس دستی افراد با درب هنگام ورود و خروج در این مکان ها یکی از دلایل مهم جابه جایی ویروس ها و بیماری ها در اینگونه مکان ها هستند که امروزه می توان با نصب درب شیشه ای اتوماتیک این معضل را تا حد زیادی برطرف نمود.
به طور معمول در بخش های مختلف بیمارستان ها از دو نوع درب اتوماتیک از جمله درب شیشه ای اتوماتیک و درب اتوماتیک بیمارستانی به کار گرفته می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب های شیشه ای اتوماتیک در قسمت ورودی ساختمان، لابی، اتاق عمل، CCU، ICU و غیره جهت جلوگیری از تماس دستی افراد با درب نصب می گردند. از دیگر مزایای درب شیشه ای اتوماتیک در این مکان ها می توان به

  • سهولت ورود و خروج افراد معلول، ناتوان، سالخورده و بیمار
  • راحت تر شدن جابه جایی تخت بیماران در بیمارستان
  • کنترل دمای محیط و جلوگیری از هدر رفت انرژی اشاره کرد.
درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب آزمایشگاه ها، اتاق های رادیولوژی و پرتو درمانی از نوع درب اتوماتیک بیمارستانی می باشد که در ساخت اینگونه درب ها از روکش مخصوص استفاده می شود به این صورت که داخل جداره ی آن را با سرب پر می کنند. بنابراین این درب ها بسیار سنگین تر از سایر درب های اتوماتیک می باشند لذا فقط از اپراتورهای خاص با قدرت موتور بالا می توان در اینگونه سیستم ها استفاده نمود.

بیشتر بخوانید  اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

طراحی و تولید این گونه درب ها نیازمند تخصص خاصی است چرا که به صورت مستقیم روی سلامت افراد تاثیرگذارند و دلیل ساخت آن ها جلوگیری از عبور هرگونه اشعه از لایه سربی این درب ها  می باشد.

طریقه ی نصب این گونه درب ها با حساسیت خاصی انجام می شود یعنی جهت جلوگیری از عبور هر گونه اشعه، درزگیری با دقت انجام می گیرد.

کنترل تردد درب شیشه ای اتوماتیک بیمارستانی

در این گونه درب ها از سنسور جهت باز و بسته شدن درب استفاده نمی شود زیرا تردد افراد در این محیط ها نیازمند کنترل است بنابراین از اکسس کنترل هایی نظیر کارتخوان ، اثر انگشتی یا کدخوان استفاده می کنند.

اپراتورهای درب شیشه ای اتوماتیک بیمارستانی

در درب های اتوماتیک بیمارستانی معمولا از اپراتورهایی با قدرت و توان موتور بالا استفاده می شود چرا که به دلیل سنگینی درب ، هر اپراتوری نمی تواند عملکرد درست درب را تامین نماید و یا استفاده از اپراتورهایی ضعیف تر سبب کاهش عمر مفید دستگاه می شود .

توصیه می شود که در درب های اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی از اپراتور ES200 Dorma یا KABA-SLA60 استفاده شود به این دلیل که موتور این اپراتورها، موتور دانکر آلمان با قدرت 60 وات می باشد، در نتیجه سنگینی درب نمی تواند مانع عملکرد درست در این گونه درب ها شود.

معمولا برای این گونه درب از درب های اتوماتکی تگ لنگه بزرگه استفاده می شود که دارای درز نباشد که راهی برا عبور اشعه ی X به خارج از اتاق وجود نداشته باشد.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست