اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای به عنوان قلب و مرکز درب های اتوماتیک، کلیه ی عملکرد را برعهده دارد. به همین دلیل برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای، باید به برند اپراتور و کیفیت و ضریب کیفی عملکرد آن توجه کافی داشته باشید.
گروه تخصصی Manis door ارائه دهنده ی خدمات و فروش محصولات درب های شیشه ای اتوماتیک، اپراتورهای درب شیشه ای اتوماتیک از چهار برند مشهور KABA، ES200، Erico و Optima را عرضه می کند.
سیستم درب های اتوماتیک شیشه ای برای فروشگاه های کوچک و بزرگ، بیمارستان ها، مدارس، ساختمان های عمومی و … مورد استفاده قرار می گیرند.
اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به نیاز کاربر، باز و بسته شدن درب و کنترل های آن را سیستماتیک می سازد.
با انتخاب بهترین اپراتورهای درب اتوماتیک می توانید تقریبا هر درب شیشه ای را به مدل اتوماتیک آن تبدیل سازید و کاربری بارها ساده تر و مناسب تری از آن دریافت نمایید.
بسیار پیش می آید که درب فعلی نصب شده در محل به اندازه ی کافی مناسب به نظر می رسد، اما نیازمند اتوماتیک سازی آن هستید. شما به جای پرداخت اضافی برای خرید یک درب اتوماتیک کلی، می توانید با خرید اپراتور درب اتوماتیک، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و همان دربی را که در اختیار دارید، به مدل اتوماتیک تبدیل کنید.

انواع اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای

۳ نوع کلی از اپراتورهای درب اتوماتیک وجود دارد:
اپراتور Full Energy: این نوع اپراتور درب های اتوماتیک را با سرعت کامل باز می کند و در بسته شدن نیز سرعت زیادی دارد.
اپراتور Low Energy: این اپراتور با انرژی پایین، درب را با سرعت کاهش یافته باز می کند تا انرژی جنبشی درب در حال حرکت را محدود به سطوح مطمئنی برای کاربران با معلولیت های حرکتی و یا هر مشکلی که سرعت رفت و آمد را کم می کند، سازد و برای آن ها مناسب باشد.
اپراتور Power Assist: این نیز یک نسخه از اپراتور کم انرژی به شمار می رود. این نوع اپراتور به صورت کاملا اتوماتیک درب را باز نمی کند، اما در عوض به کاربری که قصد عبور و مرور دارد، اجازه می دهد که درب را به صورت دستی اما با نیروی کاهش یافته تری باز نماید. این اپراتور با نیروی کمکی، با همان محدودیت های سرعت به عنوان یک اپراتور کم انرژی عمل می نماید.

بیشتر بخوانید  درب شیشه ای سکوریت

اپراتورهای درب شیشه ای خودکار مانیس دُر

همان طور که گفتیم اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای گروه تخصصی مانیس دور در مدل های KABA، ES200، Erico و Optima عرضه می شوند.

در زیر به معرفی هر یک از مدل های فوق توجه نمایید:

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای KABA

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای KABA با قدرت زیاد، بدون تولید صدا و با سرعت بالا عمل می کند. این اپراتور موتوری ۱۰۰w داشته و ساخت دانکر آلمان می باشد.

قفل الکترومکانیکال آن به همراه شارژر و باتری بک آپ با قابلیت اتصال به سیستم های BMS، این اپراتور را به یک ابزار حرفه ای تبدیل ساخته است.

این اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک می توانید برای استفاده ی اتوماتیک یا دستی تنظیم گردد. به این معنا که هر گاه بخواهید درب اتوماتیک شیشه ای را در حالت اتوماتیک قرار داده و یا اگر لازم باشد، آن را در فرم دستی می گذارید. به علاوه گاهی اوقات علی رغم این که درب شیشه ای اتوماتیک نصب شده، دارای امکان تردد از دو ورودی می باشد، اما مایل هستیم تنها یک ورودی آن فعال باشد. در این شرایط با استفاده از اپراتور درب اتوماتیک می توانید یک سوی مسیر را مسدود ساخته و مسیر دیگر را برای رفت و آمد فعال سازید. همین طور امکان بازنگه داشتن کلی درب ها نیز وجود دارد؛ این حالت برای زمانی که تردد پرحجمی وجود داشته و می خواهیم درب های اتوماتیک شیشه ای یکسره باز باشند، کاربرد خواهند داشت.

لازم به ذکر است که این اپراتور در خود رفع خطای خودکار داشته و کی پنل دیجیتال آن تنظیمات را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید  درب اتوماتیک تاشو
اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک ES200

به سراغ اپراتور ES200 می رویم. این اپراتور نیز محدودیتی در تردد ایجاد نمی کند. موتور آن ۱۰۰W ساخت شرکت دانکر آلمان بوده و با قفل الکترمکانیکال همراه شده است.

مرکز کنترل اپراتور ES200 از نوع میکرو پروسسسوری بوده و از ویژگی های ممتاز آن می توان به وجود نمایشگر دیجیتال بر روی جعبه ی کنترل اشاره کرد. به وسیله ی این نمایشگر تسلط بیشتری بر عملکرد اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک خواهید داشت.

هنگرهای با کیفیت این اپراتور باعث می شود تا رفت و آمد درب به راحتی صورت بگیرد و طول عمر بالایی از آن دریافت کنیم.

توجه داشته باشید که ریل های غیراستاندارد در زمانی کوتاه با سایندگی نامتعارف، موجب ایجاد سر و صدای مزاحم حین باز و بسته شدن درب ها خواهند شد و به مرور در عملکرد و سرعت نیز اختلال به وجود می آورند.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک Erico

اگر درب مورد نظر شما تردد بالایی ندارد و در شمار درب های سبک قرار دارد

می توانید که از اپراتور درب اتوماتیک Erico استفاده نمایید. این اپراتور با توجه به ویژگی های خاص خود قابلیت عملکرد با طول عمر بالا برای درب های سبک وزن تر را داراست. سرعت باز و بسته شدن درب ها با استفاده از این اپراتور قابل تنظیم بوده و در بازه ی زمانی ۱۵۰ تا ۷۵۰ mm/s برای باز شدن و در بازه ی ۱۰۰ تا ۸۸۰ mm/s برا ی بسته شدن عمل می نماید.

موتور به کار برده شده در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای Erico گرد بوده و اجازه نمی دهد که هنگرها به صورت کامل تا بخش انتهای اتصال لت به درب ها حرکت کنند.

بیشتر بخوانید  مصرف انرژی درب شیشه ای اتوماتیک

این اپراتور با همراهی سنسورهای Safety Beam در حین باز و بسته شدن، از ریسک برخورد با شخص یا هر چیزی که در حال عبور باشد جلوگیری به عمل می آورد.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اپراتور درب اتوماتیک Optima

در مدل Optima با رده ی قیمتی مناسب تری روبرو هستیم و برای مکان هایی که هزینه کردن بالا توجیه اقتصادی ندارد، این اپراتور درب خودکار بسیار مقرون به صرفه و کاربردی به نظر می رسد.

قدرت موتور اپراتور خودکار Optima قابل تنظیم می باشد و می توانید با در نظر گرفتن فاکتورهای درب مورد نظر، قدرت موتور را تنظیم نمایید.

سنسورهای Safety Beam را در این مدل نیز داریم و عملکرد دستگاه به شکلی ست که درب ها می توانند به صورت کامل باز شده و تا انتهایی ترین نقطه پیش بروند.

اپراتور Optima قادر به تحمل درب با یک لت تا ۱۲۰ کیلوگرم بوده و اگر درب را دو تکه در نظر بگیریم، تا حداکثر ۹۰ کیلوگرم برای هر لنگه درب را تحمل خواهد نمود.

برای انتخاب اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای، برای انواع درب ها با وزن های مختلف می توانید از راهنمایی و مشاوره ی رایگان گروه تخصصی مانیس دُر بهره مند شوید.

به خاطر داشته باشید که هر یک از اپراتورهای موجود در بازار با انواع خاصی از درب ها سازگار هستند و بسته به عملکردی که از آن ها انتظار دارید، می باید اپراتور درب خودکار مناسب را انتخاب نمایید.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست