موتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب اتوماتیک شیشه ای یکی از فاکتورهای مهمی ست که حین خرید درب خودکار باید به آن توجه داشته باشید. به واقع بسته به نوع کاربری که از درب اتوماتیک شیشه ای انتظار دارید، باید قدرت موتور را نیز در نظر بگیرید.

این چیزی ست که مشاوران و کارشناسان خرید درب های خودکار، می توانند بررسی کرده و بهترین توصیه را برایتان داشته باشند.

انواع موتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتورهای درب اتوماتیک شیشه ای در دو مدل زغالی و غیرزغالی هستند. موتورهای زغالی برند دانکر دارای انکودر درونی هستند. انکودرها به موتورها این امکان را می دهد تا به شکلی هوشمند در محل مورد نظر توقف داشته باشند.

موتورهای دارای انکودر از طریق نور محل توقف خود را پیدا می کنند. اما موتورهایی که فاقد انکودر هستند، به وسیله ی قطعات الکترونیکی مخصوص به خود و فرکانس های وابسته؛ محل توقف را پیدا می کنند.

عیب یابی موتورهای درب اتوماتیک شیشه ای

توجه داشته باشید که در صورت بروز هر عیبی در موتورهای درب های خودکار، دو حالت پیش رو خواهید داشت:

تعمیر موتور درب خودکار

در صورتی که اشکال به وجود آمده در عملکرد یک یا برخی از قطعات موتور باشد، امکان تعمیر آن وجود دارد. این موضوع بستگی به تشخیص کارشناس و تکنسین تعمیر درب های خودکار خواهد داشت.

به طور مثال موتورهای ذغالی، معمولا با مشکلی در خصوص ذغال روبرو هستند. باید در نظر داشته باشید که در طول زمان ذغال این موتورها تمام شده و یا کیفیت اولیه ی خود را از دست می دهند. به همین دلیل باید به موقع نسبت به تعویض ذغال این موتورها؛ اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید  درب اتوماتیک گرد

به علاوه دنده های تایمینگ و زمان بندی موتورهای درب اتوماتیک نیز ممکن است دچار مشکلی شده و از تنظیم خارج شود. در این صورت باید از تکنسین بخواهید که مجددا دنده تایمینگ را تنظیم کرده و یا در صورت نیاز آن را تعمیر نماید.

جهت عیب یابی از درب اتوماتیک شیشه ای مغازه یا محل کسب و کار خود کلیک بفرمایید.

تعویض موتور درب خودکار

اما در شرایطی تعمیرات کارساز نبوده و ناچار به تعویض موتور درب خودکار هستید. به واقع برخی اوقات هزینه کردن برایی تعمیر موتور درب عاقلانه نیست و تعویض کردن آن مقرون به صرفه تر تمام خواهد شد.

توجه داشته باشید که موتورهای درب خودکار برای کارکرد طولانی مدت ساخته شده اند، اما مانند هر وسیله مکانیکی یا الکترونیکی دیگری دارای طول عمر مخصوص به خود هستند. بنابر این نباید انتظار داشته باشید که موتورهای درب های اتوماتیک در انواع و اقسام مختلف، طول عمر ابدی داشته باشند و طبیعی ست که در زمانی نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کنند.

اما این که موعد تعمیر یا تعویض موتور درب های شیشه ای چه موقع باشد، به نحوه ی کاربری و رسیدگی های صورت گرفته از سمت کاربر؛ بستگی خواهد داشت. توصیه می شود که همیشه از سرویس نگهداری دوره ای درب های خودکار استفاده کرده و به این شکل طول عمر موتور و دیگر قطعات درب را افزایش دهید.

اما همیشه در نظر داشته باشید که درب های تعبیه شده در محل های پررفت و آمد، طبیعتا طول عمر کمتری دارند. به همین دلیل است که برای محل های پررفت و آمد؛ باید درب های خودکار با موتورهای قوی تر و از برندهای باکیفیت تر خریداری کنید. در غیر این صورت باید خود را برای هزینه تعمیرات و یا تعویض زودهنگام آماده کنید.

بیشتر بخوانید  ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

با تمام این توصیفات، باید گفت که موتور نسبت به دیگر قطعات درب های اتوماتیک دیرتر ایراد پیدا کرده و طول عمر بالاتری دارد. اما اگر از موتور متفرقه و برندهای نامعتبر استفاده کرده باشید، بسیار زودتر از انتظارتان و کاملا غیرمنتظره با مشکلات جدی در عملکرد موتور و بالطبع آن عملکرد درب خودکار روبرو خواهید شد.

در همین موازات در نظر داشته باشید که حتما باید موتور با برد درب اتوماتیک همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت حتی بهترین موتور و بهترین قطعات درب نیز مشکلاتی به وجود آورده و اختلال ایجاد خواهد شد. به طور مثال وزن درب باید همخوانی کامل با موتور داشته و موتور قدرت ایجاد نیروی لازم را داشته باشد.

از آن جایی که کلیه عبور و مرورهای ساختمان ها به عملکرد درب های اتوماتیک شیشه ای بستگی دارد، بروز هر گونه مشکلی تمام فرآیند را با مشکل روبرو خواهد کرد.

از همین روی توصیه می شود که هرگز بدون مشاوره گرفتن از کارشناس درب های خودکار نسبت به خرید یا تعمیر و تعویض هیچ یک از قطعات درب های شیشه ای اتوماتیک، اقدام نکنید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست