مصرف انرژی درب شیشه ای اتوماتیک

مصرف انرژی درب شیشه ای اتوماتیک

با نگاه به هر خیابان بزرگی، درب های باز زیادی مشاهده می شود. اکثر مغازه داران و خرده فروشان تمایل دارند درب مغازه خود را باز بگذراند، زیرا معتقدند ورودی باز و بدون مانع موجب جذب مشتریان بیشتری خواهد شد. شاید درب باز، یک مغازه یا فروشگاه را به فروش برساند اما هزینه ی هدر رفت انرژی در آن دو چندان می شود. این فروشگاه برای حفظ درجه حرارت باید انرژی زیادی مصرف کند زیرا انرژی به طور مداوم از طریق درب های باز در حال از دست رفتن است.

مطالعه ای که از سوی وزارت امور اقتصادی هلندی در خصوص مصرف انرژی درب اتوماتیک شیشه ای انجام شده است .در این آزمایش میزان مصرف انرژی و رفتار مشتریان بعد از نصب درب اتوماتیک بررسی گردید. یک داروخانه در آمستردام به عنوان محل مطالعه انتخاب شد. آزمایش مصرف انرژی اول با یک درب دستی سنتی و سپس با درب اتوماتیک با پرده هوا انجام گرفت.

صرفه جویی در مصرف انرژی با نصب درب اتوماتیک: 43٪

این مطالعه میزان مصرف انرژی براساس شرکت های ثابت گاز و برق را مورد بررسی قرار داد. پس از نصب درب اتوماتیک، متوجه شدند که حدود 43 درصد از مصرف انرژی خود را برای گرمایش صرفه جویی کرده اند. چرا؟ از آنجا که درب اتوماتیک زمانی که نیاز به باز شدن است، باز می شود و پرده هوا از ایجاد هوای ناخواسته جلوگیری می کند و ویژگی هایی مانند شیشه عایق بندی شده و مهر و موم درب اتوماتیک کشویی بسیار کارآمد می باشد.

بیشتر بخوانید  قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

رفتار مشتری: افزایش بازدیدکنندگان و میزان فروش

از نتایج جالب مطالعه این بود که با نصب درب اتوماتیک شیشه ای تعداد بازدیدکنندگان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرد و فروش چند برابر گردید. در ضمن میزان دود اگزوز و نویز خیابان ها در محیط داخلی کاهش یافته بود .

این مطالعه با موفقیت نشان داد که می توان از مزایای خرده فروشی با نصب درب اتوماتیک لذت برد:

امکان کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه بدون از دست دادن هیچ سفارشی.

شاید وقت آن رسیده است که فلسفه درب باز با فلسفه درب اتوماتیک کشویی جایگزین شود.

با توجه به ارزش انرژی در جهان، استفاده از درب های اتوماتیک شیشه ای، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است چرا که موجب کاهش چشمگیر مصرف انرژی می شود. درب های اتوماتیک فقط در هنگام تردد باز و به سرعت بسته می شوند و همین امر از تبادل انرژی بین هوای بیرون و داخل جلوگیری می کند.
این مزیت درب اتوماتیک در فصل زمستان مشهود تر می باشد چرا که در این فصل اختلاف دمای محیط و بیرون بسیار زیاد است و چگالی هوای گرم بسیار کم می باشد بنابراین با به کارگیری این درب ها جابه جایی هوای داخل و بیرون به حداقل رسیده و از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری می شود.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

  • از مزایای دیگر درب اتوماتیک این است که فقط هنگام عبور و مرور افراد باز می شود ، در نتیجه شانس باز ماندن درب به علت سهل انگاری به صفر می رسد که این باعث صرفه جویی بسیار موثر می شود.
  • شاید بسیاری براین باورند که درب های اتوماتیک برای کار نیازمند انرژی می باشد اما با توجه به کارکردی که دارد و درزگیر بودن کامل تمامی لنگه ها ، سبب کاهش مورد توجه ای درمصرف انرژی می شود.
  • باید به این موضوع اشاره شود که استفاده از درب اتوماتیک درفروشگاه ها حس خوشایندی در مشتریان ایجاد می کند زیرا کسب و کاری که به مشتریان خود خوشامد می گوید (خصوصا مشتریان معلول یا کم توان ) همواره یک خاطره به عنوان احترام به مشتری در ذهن افراد ایجاد می کند.
بیشتر بخوانید  راهنمای نصب اپراتور رکورد

بررسی انواع درب اتوماتیک شیشه ای از نظر مصرف انرژی

اگر بخواهید انواع درب شیشه ایاتوماتیک را از نظر جلوگیری از اتلاف مصرف انرژی با یکدیگر مقایسه کنید باید درب اتوماتیک تمام گرد، مناسب ترین مورد معرفی شود. در ساختمان هایی که از درب اتوماتیک تمام گرد استفاده می شود، تبادل هوای داخل ساختمان و بیرون ساختمان تقریبا به صفر می رسد چرا که درب اتوماتیک تمام گرد در هنگام ورود افراد فقط بخش ورودی را باز می کند و بخش خروجی درب اصولا پس از بسته شدن بخش ورودی باز می شود . پس تبادل هوای داخل و بیرون عملا به صفر می رسد.
این مسئله که چگونه امکان عبور و مرور افراد و اشیا را به وجود آوریم که خروج هوا را به حداقل برسانیم، یک چالش جدی برای مهندسان ساختمان می باشد.

در درب اتوماتیک اسلایدینگ جهت به حداقل رساندن پرت انرژی می توان از یک دستگاه ایجاد پرده هوا استفاده نمود تا هنگام باز شدن در و عبور افراد از بین درب ها، کم ترین تبادل انرژی بین هوای داخل و خارج صورت گیرد.

مصرف انرژی درب شیشه ای اتوماتیک
امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست