انواع درب اتوماتیک و کاربردهای آن

 • درب های اتوماتیک پارکینگی :

درب اتوماتيک پاركينگ امروزه يكى از اجزای جدايى ناپذير از مسئله عبور و مرور با اتومبيل محاسبه مي شود. تا حدى الزام به استفاده از درب هاى اتوماتيک بوجود آمده كه در بعضى فرهنگ ها عدم استفاده از درب اتوماتیک يعنى بى اهميت يا بى ارزش دانستن عابرين.
در فرهنگ كشور عزيزمان ايران نيز اين امر به خوبى و واضح مشخص است و ميتوانيد با يك نگاه به اطرافتان دريابيد كه سيستم درب هاى اتوماتيک ديگر جزئی جدانشدنى از سيستم پاركينگ ها و حتى معمارى ساختمان هاى كشورمان شده است.
مسئله ديگرى كه الزام استفاده از درب اتوماتيك پاركينگ را يادآورى مي كند مسئله امنيتى بودن اين سيستم هاست. استفاده از درب اتوماتيک هنگاه ورود و خروج از ساختمان حريم امنيتى رانندگان و استفاده كنندگان ازاين سيستم ها را بسيار بالا برده است.

موارد پر استفاده از انواع درب اتوماتيك پاركينگ :

به لحاظ قدمت و نوع ساخت درب ها از قديم در ايران؛ بيشترين مورد مصرف درب اتوماتيک جهت پاركينگ ها درب دولنگه يا حالت لولايى پروانه اى بوده و هست. البته لزومأ اين بهترين مدل پيشنهادى درب اتوماتيک جهت پاركينگ مجتمع هاى مسكونى و يا ويلايى نيست اما به دليل عادت سازندگان درب هاى ورودى ساختمان يا نوع طراحى مهندسى ساختمانهاى كشور عزيزمان ايران اين نوع درب ها بسيار مورد استفاده هستند.

1- درب اتوماتیک لولایی (جک) :

طريقه نصب درب هاى اتوماتيك را ميتوان به دو صورت داخل بازشو ( كه عرف بر اين نوع از نصب است) يا بيرون بازشو (كه زياد باب ميل شهردارى ها به لحاظ استفاده از محل پياده رو ها نيست ) تقسيم كرد.  البته در نصب به مدل اول كه بسيار هم معمول است معايب بزرگى وجود دارد كه از جمله آنها به اشغال زياد فضا يا نياز به فضاى زياد جهت مسير بازشو مي توان اشاره كرد كه مسئله مهمى در معمارى امروز كه فضا را مفيد تر مورد نظر دارد مي باشد.

خرید درب اتوماتیک

محصولات مانیس دُر

برای مشاهده محصولات ما کلیک بفرمایید.
درب اتوماتیک

محصولات KABA

درب اتوماتیک

محصولات Erico

درب اتوماتیک

محصولات ES200

درب اتوماتیک

محصولات Optima

خرید درب اتوماتیک

2- درب اتوماتیک پارکینگ کشویی (جک ریلی) :

معمولا برای مکان هایی که دارای فضای محدود در محوطه پارکینگ است، از درب اتوماتیک پارکینگ کشویی استفاده می شود زیرا این درب ها نسبت به درب لولایی فضای کم تری اشغال می کنند بنابراین بهترین گزینه برای چنین مکان هایی می باشند.

از ويژگى درب هاى ريلى ميتوان به سرعت بالاتر آنها نسبت به رول آپ ها اشاره كرد ضمنأ اين درب ها صداى كمترى نيز نسبت به بقيه درب ها توليد ميكنندبرق اضطرارى و سنسور هاى مادون نيز از تمايزات اين درب ها حساب مي شوند.

3- درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی (سکشنال) :

ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که در زیر سقف جمع می شوند و فضای بسیار کمی از پارکینگ را اشغال می کنند.

معمولا از درب های سکشنال برای فضاهایی که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند، استفاده می کنند زیرا فضای لازم جهت نصب این درب ها 25 سانت از ارتفاع می باشد.

انواع درب سکشنال

 • درب سکشنال مسکونی : موتور درب های سکشنال مسکونی به صورت کشنده می باشد و به صورت نود درجه یا زاویه دار نصب می شوند.
 • درب سکشنال صنعتی : موتور این نوع درب ها به صورت ساید گیربکسی نصب می شود که با ساید کرکره ای متفاوت می باشد. این درب ها نسبت به نوع مسکونی بزرگ تر بوده و برای ترددهای بالا و نامحدود طراحی شده است.
 • درب سکشنال آتش نشانی : تفاوت این نوع با درب سکشنال صنعتی، استفاده از موتور گیربکسی ساید سرعتی می باشد زیرا سرعت باز شدن در این نوع درب ها مدنظر می باشد.
خرید درب اتوماتیک

مزیت های درب سکشنال

 • این درب ها در مقایسه با سایر انواع شیک تر، مدرن تر و دارای تنوع رنگی بالا جهت انطباق با نمای ساختمان می باشند.
 • تامین امنیت بالا برای پارکینگ به دلیل اینکه هیچ گونه درز و شیاری از بیرون ندارد که سارقین بتوانند آن را توسط دیلم باز کنند.
 • این درب ها سرعت بالاتری نسبت سایر درب های اتوماتیک پارکینگ دارد.
 • اصطحلاک اجزا و قطعات این درب اتوماتیک پایین بوده بنابراین عمر طولانی تری دارند.
خرید درب اتوماتیک

4- درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای :

امروزه  درب اتوماتیک رول آپ جای کرکره های قدیمی را در فروشگاه، مارکت ها وپارکینگ ها و غیره گرفته اند زیرا علاوه بر زیبایی بیشتر، کاربری راحت تری دارند. بالا جمع شدن این درب ها موجب شده است که به رول آپ معروف شوند.

مقایسه بین درب اتوماتیک سکشنال و درب اتوماتیک رول آپ

 • درب های سکشنال فضای کم تری از ارتفاع را نسبت به درب اتوماتیک رول آپ اشغال می کنند.
 • درب های سکشنال دارای سنسور جلوگیری از برخورد با موانع می باشد در حالی که این مزیت در درب های رول آپ وجود ندارد.
 • ثبات رنگ در درب های سکشنال نسبت به درب رول آپ بیشتر می باشد.
 • در هنگام قطع برق درب های سکشنال به راحتی خلاص شده و به حالت دستی درمی آیند، در این وضعیت درب های رول آپ با هندل خلاص می شوند که این بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.
 • درب های سکشنال امنیت بالاتری نسبت به درب های رول آپ تامین می کنند.
 • استهلاک درب سکشنال کم تر از درب رول آپ بوده بنابراین بی صدا می باشند و به خدمات کم تری نیازمند هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب های شیشه ای اتوماتیک از دسته درب های اتوماتیک می باشند که استفاده از آن ها بسیار مرسوم شده است. در قدیم عقیده ی اقلیت افراد بر این بود که این درب ها جنبه زیبایی و تجمل گرایی داشته و خرید و نصب آن را الزامی نمی دیدند اما امروزه با توجه به  استفاده گسترده افراد از این درب ها و بالارفتن آگاهی و تجربه آن ها در خصوص مزیت های این نوع از درب ها ی اتوماتیک،توجیه  آن ها در جهت نصب این درب ها آسان تر گشته است.

از موارد پرکاربرد و الزامی نصب این درب ها باید به فروشگاه ها و هایپرها و بیمارستان ها که روزانه تعداد کثیری از مردم در حال رفت و آمد به این مکان ها هستند، اشاره کرد. زیرا افرادی که در این مکان ها رفت و آمد می کنند معمولا یا دست پر یا مریض هستند بنابراین باز و بسته کردن در برایشان سخت خواهد بود.

مزیت های ویژه این دستگاه ها شامل :

 • اولین و مهم ترین مزیت این درب ها حمایت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. از آن جایی که مصرف انرژی یکی از معضلات زندگی بشر می باشد و اتمام آن سبب تباهی آیندگان ما خواهد شد بنابراین هر تلاشی در جهت حفظ آن بسیار حائز اهمیت است. با نصب درب های اتوماتیک شیشه ای در مکان های عمومی و ساختمان، تا حد چشمگیری از تبادل انرژی و هدر رفت آن جلوگیری خواهد شد.
 • در برخی محیط ها نظیر بیمارستان ها، اتاق عمل و غیره، وجود گرد و غبار در فضا می تواند جان بیماران را به خطر بیندازد.

گاهی وجود گرد و غبار در فضا، برای رستوران ها، هتل ها  موجب پایین آمدن رونق کسب و کار شما خواهد شد زیرا مشتریان به اولین چیزی هنگام ورود به رستوران، فست فود و یا حتی هتل شما توجه می کنند، تمیزی و نظافت محیط می باشد. در نتیجه استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک در چنین مکان هایی الزامی خواهد بود.

 • با نصب این درب ها تا حد زیادی از پرت شدن فضا در ساختمان یا فروشگاه شما جلوگیری خواهد شد.
خرید درب اتوماتیک
امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
فهرست