قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

اغلب مشتریانی که برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای اقدام می کنند در وحله ی اول قیمت را مدنظر دارند یعنی به دنبالی سیستمی هستند که تا حد امکان قیمت پایینی داشته باشد در حالی که اهمیت کیفیت و میزان طول عمر قطعات درب اتوماتیک بسیار بیشتر از اهمیت ارزان بودن یک سیستم درب اتوماتیک است یعنی ملاک، ارزان بودن یک سیستم نیست کیفیت ملاک اصلی انتخاب اپراتور درب اتوماتیک می باشد؛

البته قیمت نیز از مواردیست که همیشه هنگام خرید باید بدان توجه نمود تا جایی که کیفیت سیستم ها یا اجناس خریداری شده به علت پایین بودن قیمت زیر سوال نرود. در ضمن شما با خرید یک درب اتوماتیک با استاندارهای مناسب می توانید از بروز هزینه هایی که ممکن است در اثر خرابی و فرسودگی قطعات بی کیفیت ایجاد شود، جلوگیری کنید.

یک سیستم درب اتوماتیک از مجموعه ای از قطعات تشکلیل شده است که همگی در عملکرد صحیح و بی نقص دستگاه نقش دارند. شما با آگاهی کامل نسبت به قطعات درب اتوماتیک شیشه ای قادرید که با انتخابی آگاهانه نسبت به برندهای موجود در بازار، بهترین خرید را انجام دهید.

فاکتور دیگری که باید در هنگام خرید یک سیستم درب اتوماتیک بدان توجه گردد، شرکتیست که با آن طرف حساب خواهید بود. کار کردن با مجموعه ای که اولویت استراتژی آن کیفیت اجناس و کیفیت خدماتش می باشد، آسودگی خاطر را برای شما به همراه خواهد داشت.

شرکت مانیس دُر سال ها در حوزه ی اجرا و نصب درب های اتوماتیک فعالیت حرفه ای داشته و امروز یکی از قدرتمند ترین واردکنندگان و توزیع کنندگان اپراتورها و یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای در کشور است. کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش حرفه ای این مجموعه توانسته است این مجموعه را در دستیابی به بازارهای کشورهای اطراف از قبیل عراق، افغانستان، آذربایجان شوروی و غیره در صدر صادرات این محصولات قرار دهد.

بیشتر بخوانید  علت لرزش درب اتوماتیک شیشه ای

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

آنچه مشتریان از ظاهر یک درب شیشه ای اتوماتیک مشاهده می کنند، سنسورها، شیشه ها و فریم های دور شیشه است اما باید بگوییم که تمامی جزئیات و قطعات اصلی در قالب اپراتور و داخل ریل و کاور دستگاه جای می گیرند که تمامی عملیات باز و بسته شدن وابسته به عملکرد درست این قطعات می باشد.

موتور:

موتور از قطعات اصلی درب برقی محسوب می شود. سرعت و قدرت باز و بسته شدن درب وابسته به قدرت موتور می باشد. موتور درب اتوماتیک شیشه ای محرکی است که با حرکت دادن هنگرها، سبب باز و بسته شدن لت ها می گردد. برند دانکر از برندهای معروف و با کیفیت موجود در بازار است که قطعا شما هم نام آن را بسیار شنیده اید.

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای
یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای

کنترل باکس یا مدارفرمان : مدار فرمان کنترل تمام سیستم درب اتوماتیک را برعهده دارد. به طور مثال با قرار گرفتن مانع جلوی درب، فرمان باز شدن لت ها از سنسورها به مدار فرمان انتقال یافته واز مدارفرمان دستور به موتور سیستم می رسد.

هنگر(قلطک): لت های درب اتوماتیک روی هنگرهایی که داخل ریل مونتاژ شده اند، سوار می شود و با دستور موتور روی ریل حرکت می کنند.

منبع تغذیه (ترانس) : منبع تغذیه تامین برق مورد نیاز سیستم می باشد و تبدیل ولتاژ برق شهر به ولتاژ موردنیاز سیستم است.

قفل برقی : برای قفل کردن درب اتوماتیک شیشه ای و بالا بردن امنیت دستگاه مورد استفاده است.

باتری بک آپ : وظیفه ی برق دهی به سیستم درب اتوماتیک در هنگام قطعی برق را بر عهده دارد .

بیشتر بخوانید  درب برقی : کاربردها

کلید تعیین وضعیت : تنظیم حالت های مختلف باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای (حالت بازشوی کامل، نیمه بازشو، حالت زمستانی و غیره) توسط کلید تعیین وضعیت انجام می گیرد.

قطعات درب اتوماتیک شیشه ای
یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای
قطعات درب اتوماتیک شیشه ای
قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

ریموت : به وسیله ی ریموت دستگاه، می توان باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای را از راه دور کنترل کرد. این وسیله در مکان های امنیتی که عبور و مرور افراد تحت کنترل قرار دارد، بسیار کاربرد دارد.

سنسور : سنسور یا چشمی درب اتوماتیک شیشه ای وظیفه ی هوشمند سازی درب اتوماتیک را دارد. تشخیص وجود یا عدم وجود مانع و حرکت ارسال فرکانس باز شدن از طریق چشمی درب اتوماتیک می باشد.

فریم : لت های شیشه ای درب اتوماتیک در قابی قرار می گیرد که علاوه بر زیبایی بیشتر، مقاومت شیشه های سکوریت را افزایش می دهد. فریم ها از جنس آلومینیوم هستند که طبقه خواست مشتری با روکش استیل یا آبکاری شده (آنادایز) می توان عرضه گردند.

ریل: کلیه ی یراق آلات درب اتوماتیک شیشه ای روی ریل مونتاژ می شوند و محل حرکت هنگرها می باشد.

کاور:  کاور قسمت خارجی باکسی است که در بالای درب شیشه ای اتوماتیک نصب می گردد که حفاظت قطعات داخلی و زیبایی سیستم اپراتور را تامین می کند. سنسورهای درب اتوماتیک نیز روی کاور سیستم نصب می گردند.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: 2 میانگین: 2.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست