قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از دلایلی که تصمیم می گیریم از درب اتوماتیک شیشه ای ، به جای درب های معمولی استفاده کنیم؛ دارا بودن سطح رفاهی بالاتر و ایمنی بیشتری ست که این درب ها برای کاربران به همراه می آورند. اما برای افزایش سطح ایمنی کاربری، باید از قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای نیز بهره مند شوید.

به واقع با وارد شدن درب های خودکار به دنیای تاسیسات ساختمانی، ابزار وابسته به آن ها نیز جایگاه خود را پیدا کرده و هر روز با جلوه های پررنگ تری در این حوزه، مواجه می شویم. گویا درب های اتوماتیک به سمتی پیش می روند که به چیزی ورای یک درب مورد استفاده برای عبور و مرور، تبدیل شده و بیشتر شکل یک ابزار حرفه ای را به خود خواهند گرفت.

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای

جهت مشاوره رایگان با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

021-88662673

۰۹۱۲-۲۱۹۴۴۷۱

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای دو نوع می باشد: یکی قفل مکانیکی که روی سیستم نصب می شود و دیگری قفل MotorLock که با فشار آمپر برق، درب را قفل نگاه می دارد.

قفل  MotorLock به صورت دستی کار نمی کند و زمانی که فعال شده باشد، قادر به باز کردن آن با دست نخواهید بود. اما این نوع قفل ضعفی دارد که با قطع برق، کاملا غیرفعال شده و به راحتی درب باز می شود. اما قفل مکانیکی دارای زبانه ی جداگانه ای ست که روی اپراتور نصب شده و با قطع برق، همچنان درب را بسته نگاه می دارد. البته این نیز تنظیمات خاص خود را دارد که می توان آن را به صورتی تنظیم کرد که با قطع برق، قفل رها شده و برای شرایطی مانند آتش سوزی ها و مانند آن، درب اتوماتیک باز شود.

بیشتر بخوانید  سرویس دوره ای درب اتوماتیک شیشه ای

از آن جایی که درب های اتوماتیک شیشه ای، به وسیله نیروی برق باز و بسته می شوند؛ باید انتظار داشته باشیم که قفل وابسته به آن ها نیز کاملا برقی بوده و ساختار آن با قفل های معمولی تفاوت داشته باشد. همان طور که می دانید قفل های معمولی برای باز و بسته شدن، به کلید وابسته هستند؛ اما این موضوع در خصوص قفل های برقی صدق نمی کند و خبری از کلید در آن ها نیست. در قفل های برقی شما ممکن است از یک ریموت کنترل بهره مند شوید، یا اثر انگشت شما و در غیر این صورت یک کد امنیتی باز کننده ی قفل درب باشد.

قفل برقی درب اتوماتیک شیشه ای معمولا در فریم آن نصب شده و می تواند به وسیله ی آیفون یا ریموت کنترل، هدایت شود. جایگاه قرارگیری قفل برقی درست روی ریل اصلی درب خودکار شیشه ای است و درب هایی که فریم فلزی دارند، بهترین گزینه ها برای استفاده و نصب این نوع قفل ها می باشند. قفل برقی لاکپشتی معروف ترین و پرکاربردترین نوع آن است که در بیشتر مواقع مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین سطح امنیتی قفل های برقی درب های خودکار به شکلی ست که می توان آن ها را برای افراد خاصی با اثر انگشت های خود، تعریف کرده و مجوز ورود تنها با وارد کردن اثر انگشت این افراد، صادر شود. به واقع احراز هویت در قفل های برقی درب های خودکار، جای داشته و از این لحاظ آن ها را ابزار امنیتی پیشرفته ای می دانیم.

بیشتر بخوانید  قطعات درب اتوماتیک شیشه ای

به واقع با اضافه شدن قفل برقی به درب های خودکار شیشه ای، رده ی امنیتی آن ها افزایش یافته و می توانند به عنوان یک لایه ی محافظتی به کار برده شوند. از این روی امروزه، جای این درب ها را در لایه های حفاظتی سازمان ها، بانک ها و … مشاهده می کنیم.

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، قفل های برقی نیروی مورد نیاز خود برای باز و بسته شدن، یا فعال گشتن و غیرفعال شدن را از برق سیستم درب دریافت کرده و وابسته به نیروی برقی هستند.

اما اگر برق قطع شده باشد، چه باید کرد؟ در صورتی که برق قطع باشد، برق اضطراری اپراتورها به کمک آمده و در این شرایط است که مدل اپراتور و ظرفیت آن در تامین برق اضطراری با اهمیت می گردد.

در صورتی که پیش از این استفاده خود از یک درب شیشه ای اتوماتیک را به کارایی آن در کنترل تردد و باز و بسته شدن خودکار محدود کرده اید، وقت آن رسیده که شکل امنیتی آن را نیز به خدمات درب های خودکار اضافه نمایید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست