درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو

در فضاهای باریک و کم جا که احتیاج به استفاده از درب های اتوماتیک داریم، به کار بردن درب اتوماتیک تاشو می تواند بهترین راه حل باشد.

به طور کلی زمانی که می خواهید برای ساختمان مورد نظر خود درب مناسبی انتخاب نمایید، باید تمامی فاکتورهای مورد نظر و گزینه های مطابق با آن ها را در نظر گرفته و در صورت امکان با یک مشاور متخصص در این حوزه مشورت نمایید.

اندازه و مساحت جایی که قرار است درب در آن قرار بگیرد، کاربری ساختمان، میزان رفت و آمد روزانه، کلاس افراد یا ابزاری که ممکن است قصد عبور دادن آن ها را داشته باشیم، در انتخاب نوع درب اتوماتیک شیشه ای تاثیر مستقیم دارند.

درب های اتوماتیک تاشو با قابلیت باز و بسته شدن آکاردئونی، در ورودی یا خروجی های باریک و کم عرض بسیار کارآمد عمل می کنند.

در حالی که به کار بردن درب های معمولی و به طور کلی درب های غیرتاشو در چنین کانال هایی، مقداری از فضای رفت و آمد را حین باز شدن درب از دست خواهیم داد.

با توجه به این که در مسیرهای رفت و آمد باریک، مایل به بهره وری از بیشترین فضای ممکن هستیم، به کار بردن درب  های اتوماتیک تاشو بهترین گزینه خواهند بود.

درب اتوماتیک تاشو

ساختار درب های اتوماتیک تاشو

درب های اتوماتیک تاشو می توانند به شکل  یک تکه یا دو تکه باشند. به این صورت که ممکن است دو لت آن به یکدیگر لولا شده باشد و این دو لت نیز خود به شکل یکپارچه، به وسیله ی یک لولای دیگر به دیوار متصل شوند. در این شکل هنگام باز و بسته شدن درب، دو لت در یک جهت حرکت کرده و ورودی ایجاد می کنند.(که البته این خود به شکل نیمه باز یا باز بودن کامل، قابل تنظیم است)

بیشتر بخوانید  چند نکته برای نصب دزدگیر اماکن به شیوه ای امن و مطمئن

اما در فرم دوم دو لت جداگانه به دو سمت دیوار ورودی مورد نظر لولا می شود و به هر یک از این دو لت می توانیم برحسب ظرفیت و عرض فضا یک لت یا بیشتر لولا کرده و بیفزاییم.

توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن تنظیمات اعمال شده، نحوه ی باز و بسته شدن درب های اتوماتیک تاشو می تواند به سمت داخل یا خارج باشد و این کاملا بستگی به موقعیت موجود در فضا و سلیقه ی مشتری خواهد داشت.

این لت ها هنگام باز و بسته شدن به شکل لولایی و تاشو حرکت کرده و کمترین فضا را در مسیر ورودی و خروجی به هدر می دهند. در حالی که اگر برای فضاهای محدودی که بیشترین بازدهی ورودی و خروجی را می خواهیم از درب های اتوماتیک معمولی استفاده می کردیم، باز و بسته شدن درب قطعا فضایی پرت ایجاد کرده و میزان بهره وری از کانال رفت و آمد ایجاد شده، کاهش پیدا می کرد. به طور مثال استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدی در انواع آن، کمی از ظرفیت کانال ورودی و خروجی کم کرده و زمانی که نیازمند بالاترین حد ممکن در پهنای مسیر رفت و آمد هستیم، چنین درب هایی مشکلاتی به وجود خواهند آورد.

به علاوه اپراتورهای درب اتوماتیک تاشو این عملکرد را بدون ایجاد هرگونه صدا انجام داده و نرمی و سرعت خوبی نیز دارند. در اندازه گیری های انجام شده، این سرعت به اندازه ی 2 ثانیه کمتر از زمانی که درب های اتوماتیک اسلایدی برای باز و بسته شدن می گیرند، نشان داده می شود.

بیشتر بخوانید  قیمت و کیفیت درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک تاشو

تنظیمات درب اتوماتیک تاشو

اپراتور درب های اتوماتیک تاشو دارای تنظیمات دقیقی هستند که به واسطه ی آن ها می توان نحوه ی باز و بسته شدن درب ها را تعیین کرد.

این درب ها را می توان به گونه ای تنظیم کرد که به طور کلی باز باشند. یا این که نیمی از آن ها باز شده و در واقع به شکل یک طرفه ورودی بدهند. و همین طور امکان باز شدن کامل و ارائه دادن حداکثر پهنای مسیر ورودی و خروجی را نیز در تنظیمات درب های اتوماتیک تاشو در اختیار خواهید داشت.

در واقع زمانی که از درب های اتوماتیک تاشو استفاده می کنیم، گونه های متنوعی از مدل باز و بسته شدن را به دست می آوریم. می توان درب ها را به شکل نیمه باز، با کمی زاویه گرفتن محل اتصال لت ها به سمت بیرون یا داخل قرار داد. همین طور می توانیم تنها یکی از دو سمت را باز کرده و دو لت سمت دیگر کاملا ایستا و صاف در جای  خود بمانند.(این برای زمانی کارایی دارد که یک مسیر رفت و آمد محدود و باریک کافی می باشد.)

و در شرایطی هم که به یکباره نیازمند پهنای کامل رفت و آمد هستیم (به خصوص مانند زمان خروج اضطراری یا ازدحام جمعیت)، تمام لولاها عمل کرده و شکل تاشوندگی به طور کامل اتفاق می افتد. در این حالت نزدیک به 95 درصد پهنای مسیر را برای عبور و مرور در اختیار خواهیم داشت.

به علاوه کاربر می تواند درب اتوماتیک تاشو را برای مدت دلخواه و مورد نظر خود قفل کند. این برای شرایطی ست که به هر دلیلی نیازمند مسدود کردن خروجی یا ورودی ساختمان باشیم و یا این که برای مدتی نیازی به استفاده از درب نباشد.

بیشتر بخوانید  باز کردن درب شیشه ای اتوماتیک بدون برق

اپراتور درب اتوماتیک تاشو

اپراتورهای درب اتوماتیک تاشو که به وسیله ی شرکت تخصصی مانیس دُر ارائه می شوند، از برترین برندها بوده و عملکرد فوق العاده ظریف، دقیق و بالایی دارند. این اپراتورها با طول عمر زیاد و عملکرد حرفه ای، بهترین کارایی و بهره وری را پس از نصب درب اتوماتیک به کاربر عرضه می کنند.

اپراتورهای درب اتوماتیک تاشو در بالای این درب به شکل یک جعبه ی مستطیل شکل محصور قرار گرفته می شوند. موتور درب که نیرو و انرژی لازم برای باز و بسته شدن آن را ایجاد می کند، نیز داخل همین جعبه ی اپراتور قرار دارد.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره ی درب های اتوماتیک، به ویژه درب های اتوماتیک تاشو می توانید با مشاوران و متخصصان ما در گروه صنعتی مانیس دُر تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره رایگان برخوردار شوید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست