انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از اجزای مهم و بسیار کاربردی در درب اتوماتیک شیشه ای ، سنسورها هستند. در صورتی که سنسورها به هر دلیل به خوبی کار نکنند، عملکرد کلی درب مختل شده و روند باز و بسته شدن؛ انجام نمی گیرد. در این مطلب قصد داریم به مقایسه دو برند معروف از انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای بپردازیم. تفاوت سنسورهای کامبینت و زن سیف که از سنسورها مشهور و معتبر بازار جهانی درب های اتوماتیک هستند.

تفاوت سنسورهای کامبینت و زن سیف

هر دوی این سنسورها را باید در شمار سنسورهای قوی، معتبر و با طول عمر بالا قرار دهیم. هر دوی آن ها از سنسورهای دو کاره بوده و در یک پک و جعبه سنسور، جای می گیرند. سنسور مایکروویو در قسمت جلویی قرار داشته و زمانی که شخصی به محوطه ی تحت اختیار و تسلط آن وارد شده و قصد عبور از درب اتوماتیک شیشه ای را داشته باشد، سنسور وی را رصد کرده و فرمان باز شدن درب را صادر می کند.

سنسور مادون قرمز نیز مربوط به قسمت خطی زیر درب شده و اگر مانعی در آن بخش بوده یا کودکی در محل قرار گرفته باشد، و همین طور اگر هر وسیله ای در آن نقطه آمده باشد، سنسور اجازه بسته شدن درب را نداده و به حالت هشدار قرار می گیرد. در این صورت زمان کافی برای رفع مانع یا دور کردن کودک داشته و سپس درب اتوماتیک شیشه ای به حالت عملکرد قبلی خود بازمی گردد.

انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

برای مشاهده مشخصات سنسور combined کلیک بفرمایید.

ویژگی های سنسور کامبینت و نیز ویژگی های سنسور زن سیف قابل توجه بوده و آن ها را به محصولاتی باکیفیت و معتمد برای استفاده در درب های اتوماتیک سنگین و با کاربری بالا، تبدیل می سازد. در نهایت شکل کاربری هر دوی آن ها یکی بوده و به لحاظ طول عمر نیز در چرخه ی مشابهی قرار می گیرند. هر دوی آن ها توسط شرکت های معتبری تولید شده و دارای اعتبار جهانی هستند.

بیشتر بخوانید  سیستم های آنتن مرکزی

طول عمر سنسورهای کامبینت و زن سیف به شکل مصرف و میزان رفت و آمد بستگی داشته و در صورتی که تنظیمات به موقع انجام شده و سرویس های دوره ای را در زمان آن، برگزار کنید؛ خرابی آن ها در دراز مدت اتفاق افتاده و می توانید بالاترین بهره وری را از این سنسورهای درب اتوماتیک دریافت کنید.

هر دوی این سنسورها دارای تنظیمات خاصی بوده و شما می توانید میزان حساسیت آن ها را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید. ممکن است مایل باشید که محدوده ی سنسور محدودتر شده و یا محیط فراختری را تحت تسلط خود قرار دهد. در این صورت با باز کردن جعبه سنسور، می توانید از طریق پیچ تنظیمات؛ میزان حساسیت را بالا برده یا کاهش دهید.

نکته: لازم به ذکر است که برای اپراتور کابا، هر دو سنسور زن سیف یا کامبینت قابل نصب هستند. همین طور شما می توانید از هر سنسور معتبر دیگری که در بازار یافت شود، استفاده نمایید.

در نهایت می توان گفت که این دو سنسور کامبینت و زن سیف هیچ مزیت خاصی نسبت به یکدیگر ندارند. اما اگر از نگاه یک نصاب درب شیشه ای اتوماتیک به آن ها نگاه کنیم، سنسور کامبینت سیم پیچی راحت تری داشته و با سهولت بیشتری در محل خود، نصب می گردد. اما برای نصب سنسور زن فیس مراحل پیچیده تری را طی کرده و نصب و راه اندازی آن، مدت زمان بیشتری طول می کشد و طبیعتا زحمت بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.

از این روی ممکن است کارشناسان نصب درب های اتوماتیک، بیشترین پیشنهاد خود را روی سنسورهای کامبینت متمرکز کرده و علاقه ی بیشتری به نصب این سنسورها داشته باشند.

بیشتر بخوانید  تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

پس از نصب هر یک از این سنسورها چند ثانیه اول، سنسور شروع به اسکن محیط کرده و مرتب به تصویربرداری و ذخیره تصاویر می پردازد. به این شکل سنسور برداشت دقیقی از محیط داشته و پس از آن ورود و حضور هر مانع یا متحرک جدید، را تشخیص خواهد داد.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست