دزدگیر اماکن

چند نکته برای نصب دزدگیر اماکن به شیوه ای امن و مطمئن

انتخاب یک دزدگیر اماکن با ویژگی های مطمئن و مارک خوب یک حرف است اما استفاده صحیح از این ویژگی ها حرفی دیگر

بستن یک سامانه دزدگیر به اندازه خرید خود دزدگیر اماکن مهم است و ما در این مقاله قصد داریم به چند نکته برای نصب دزدگیر اماکن به شیوه ای امن و مطمئن اشاره کنیم.

  • انتخاب قابلیت مناسب دزدگیر اماکن:

قبل از بستن یک سامانه دزدگیر به تناسب داشتن آن با فضای تحت نظارت دقت کنید. درک کنید چه چیزی باید به شکل درست تحت نظارت قرار بگیرد، با بازشدن، حرکت کردن و یا جا به جا شدن و یا موارد دیگر، پس از تعیین مورد درست، نسبت به خرید دزدگیر اقدام کنید. گاهی از اوقات شما باید از چند نوع سامانه و وفناوری دزدگیر با همدیگر استفاده کنید.

  • انتخاب مکان درست حسگرهای دزدگیر:

حسگرهای دزدگیر بخش بسیار مهمی در کار دزدگیر است و باید در جای مناسبی قرار گیرد که هم علاوه بر حسگری مناسب قابل تخریب کردن و تخریب کردن هم نباشند. گاهی اوقات لازم است که یک حسگر دزدگیر در سطح بالاتر از زمین نصب گردد و گاهی باید از حفاظ برای آن استفاده شود. دقت کنید توان یک دزدگیر رابطه شدید به صحت کار حسگرهای آن دارد.

  • نحوه تامین برق یک دزدگیر:

برخی از دزدگیرها مستفیم به جریان اصلی برق متصل میشوند و تا زمان وجود برق به خوبی کار میدهند در صورتی که آنها از کار بیفتند، کارآیی دزدگیر نیز از بین می رود. اما گروه دومی هم هستند که به آنها مدل های «هیبریدی» می گویند و در خود یک باطری اضافه دارند. این باطری در زمانی که جریان برق برای مدتی قطع میشود، دزدگیر را فعال نگاه میدارند. البته بسته به جنس و ویژگی های این باطری مدت زمانی که یک باطری میتواند تامین کننده برق دستگاه دزدگیر باشد متفاوت است.

بیشتر بخوانید  درب شیشه ای سکوریت
دزدگیر اماکن
  • کابلهای ارتباطی در نصب دزدگیر اماکن به شیوه ای امن و مطمئن:

کابلهای ارتباطی حسگرها به دزدگیر اماکن نیز از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. کابل ها این امکان را به سارقان میدهند که دزدگیر را هک کنند. برای همین باید کابل های انتقالی میان حسگر و دزدگیر به صورت توکار باشد و یا از پوشش لازم در آنها استفاده شده باشد.

  • شیوه اعلام خطر در دزدگیرها:

دزدگیرهای ساده تنها به یک آژیر متصل میگردند. در بسیاری از اوقات باید این آژیرها در ناحیه امنی قرارگیرد. برای مثال در زیر چشم خود دزد به نحوی که برای رسیدن به آن باید وارد حیطه نظارتی دزدگیر شوید. در صورتی که این مورد ساده رعایت نگردد. به راحتی امکان هک و قطع آژیر میسر میگردد و دزدگیر عملا بلا استفاده میشود.

  • ارسال پیام در دزدگیرها:

دزدگیرها جدید امکان اتصال به یک مرکز پیام را دارند. گروهی از آن ها از یک کابل استفاده میکنند ولی نمونه های جدیدتر از یک کیت با کارت تلفن همراه بهره می برند، مشکلی که در زمینه کابلها گفته شده ممکن است در اینجا هم پیش آید. برای همین دزدگیرها با کارهای تلفن همراه مطئن تر هستند.

  • ارتباط به یک ایستگاه پلیس:

دزدگیرهای اماکن باید علاوه به تلفن های صاحبین یک مغازه یا انبار و یا به یک مرکز پلیس نیز متصل شوند. این کار با ارسال پیام و یا استفاده از سرویس خدمات نظارتی و امنیتی نیروی انتظامی امکان پذیر است.

  • استفاده نکردن از رمزها برای مدت طولانی:

بهتر است که پسورد سیستمهای امنیتی هر دو سه ما یک بار عوض شود. همچنین بهتر است که سلامتی سیستم ها هر یک ماه آزمایش شود. هرگز به یک سیستم دزدگیر برای مدت زمان طولانی و بدون بازرسی، اطمینان نداشته باشید.

  • استفاده کردن با سامانه های همراه:
بیشتر بخوانید  راهنمای خرید درب اتوماتیک شیشه ای

دزدگیر به خودی خود ایجاد امنیت نمی کند. و صرفا ورود را گزارش میدهد. برای ایجاد یک سامانه امنیتی باید از دوربین های مدار بسته محافظتی ترجیحا با امکان ذخیره سازی در جایی خارج از محل نظارت و یا ارسال تصویر اینترنتی استفاده شود. همچنین باید از قفل های امن استفاده شود و نرده ها در جایی مناسب قرار گیرند. تعویض هر شش ماه قفلها و کلیدها ورودی هم پیشنهاد میشود.

سعی کنید با افراد امن در محل کسب و کار خودتان تردد کنید. و هرگز در جلو مشتریان و یا افراد ناشناس اقدام به وارد کردن رمز و یا بازکردن دزدگیر اماکن و یا گاوصندوق نکنید. همیشه دوربین های مدار بسته را چک کنید و مشکلات آن و آلودگی های جلوی لنز آنها را رفع کنید.

در صورت ترک محل برای مدت طولانی، موضوع را به کلانتری محل گزارش دهید.

امیدواریم که با این گزینه ها زندگی امنتری داشته باشید.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست