سیستم های آنتن مرکزی

MATV مخفف Master Master Antenna Television است. یک سیستم آنتن مرکزی، برخلاف آنتن های منفرد برای هر تلویزیون ، سیگنال های تلویزیون و FM را در تعداد زیادی از گیرنده های تلویزیون توزیع می کند.

به عبارت ساده تر ، یک سیستم آنتن مرکزی شبکه ای از کابل ها و اجزای خاص طراحی شده است که سیگنال های تلویزیون و FM را پردازش و تقویت می کند ، سپس آنها را از یک مکان مرکزی توزیع می کند.

سیستم های آنتن مرکزی به دو قسمت “Head End” و “Distribution System” از هم جدا شده اند. برای اطمینان از توزیع سیگنال های صوتی و تصویری با حداقل افت کیفیت کیفیت ، برنامه ریزی و مهندسی دقیق هر دو قسمت ضروری است.

بدون سیستم آنتن مرکزی، هر مکانی که به چندین تلویزیون نیاز داشته باشد ، نیاز به نصب و نگهداری آنتن یا بشقاب ماهواره در هر تلویزیون دارد. این گران خواهد بود ، البته ناگفته نماند. دریافت تلویزیون نیز آسیب خواهد دید ، زیرا چندین آنتن با یکدیگر تداخل می کنند و باعث سیگنال می شوند.

اکنون بسیاری از اماکن تجاری مانند هتل ها ، دهکده های بازنشستگی و پارک های تعطیلات از نوعی سیستم MATV برای تهیه بخشی از برنامه ها و خدمات اطلاعاتی مختلف به مشتریان خود استفاده می کنند.

یک سیستم آنتن مرکزی می تواند سیگنال های تلویزیون دیجیتال را از طریق یک ظرف هوایی یا ماهواره ای (هم تلویزیون برای مشاهده و هم اشتراک) ، رادیو FM و DAB (پخش صوتی دیجیتال) منتقل کند.

نحوه کار یک سیستم آنتن مرکزی معمولی:

یک بشقاب هوایی یا ماهواره ای تلویزیون UHF برای دریافت سیگنال های تلویزیون دیجیتال به طور مناسب قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  ریموت و ریسیور درب اتوماتیک شیشه ای

سیگنال های دریافت شده توسط هوا یا ظرف سپس با استفاده از تجهیزات Head End پردازش می شوند.

سپس یک شبکه توزیع کلیه سیگنالهای تلویزیونی را به یک سوکت در هر اتاق / منطقه تحویل می دهد. در هر منطقه می تواند بیش از یک خروجی وجود داشته باشد ، و از اسپیلترها می توان به روش محدودی استفاده کرد به طوری که می توان از هر تلویزیون بیش از یک تلویزیون استفاده کرد. پیکربندی شبکه توزیع به تعداد خانه ها و / یا طبقات محل بستگی دارد.

برای مشاوره تخصصی در مورد نیازهای آنتن مرکزی خود ، چرا اکنون با ما تماس نمی گیرید تا یکی از کارشناسان دوستانه همیلتون AV ما را برای کمک به طراحی یک راه حل جدید آنتن مرکزی متناسب با شرایط شما تنظیم کنید.

برای نگاهی عمیق تر به اجزای سیستم آنتن مرکزی ، به زیر مراجعه کنید.

مدولاسیون

برای انتقال سیگنالهای صوتی و تصویری فقط با استفاده از بخشی از پهنای باند موجود ، آنها بر روی سیگنالهای حامل در یک پهنای باند ثابت ، که به آن کانال نیز می گویند ، مدوله می شوند. اگر تلویزیون ها در یک کانال خاص تنظیم شوند ، در یک فرکانس تنظیم نمی شود ، بلکه یک باند 7 مگاهرتزی است که اطلاعات صوتی و تصویری از آن بازیابی می شود.

Head آنتن مرکزی

Head یک سیستم MATV معمولاً شامل آنتی است که سیگنالهای پخش ، تجهیزات پردازش برای فیلتر کردن سیگنالها و یک تقویت کننده توزیع برای تقویت سیگنالها را برای جبران تلفات توزیع دریافت می کند. آنتن ها ، تقویت کننده ها ، شیرها ، فیلترها و میراگرها در این قسمت از سیستم استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  درب شیشه ای اتوماتیک کابا

آنتن

کیفیت دریافت تلویزیون نمی تواند از کیفیت سیگنال آنتن بهتر باشد. بنابراین بسیار مهم است که آنتن صحیح برای مکان مورد نظر انتخاب شود.

کیفیت و قدرت هر سیگنال دریافت شده توسط موارد زیر تعیین می شود:

مجاورت با برج انتقال

قدرت فرستنده

کیفیت انتقال

خط دید به برج انتقال

شرایط آب و هوایی

تداخل از خطوط برق

مشخصات جهت و آنتن

سطح سود آنتن

بررسی سیگنال

یکی از مهمترین مراحل در طراحی Head-End تعیین میزان سیگنال در منطقه شما است. تکمیل بررسی سیگنال قبل از نصب سیستم از بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. با استفاده از یک میدان سنج ، آنتن و یک تلویزیون قابل حمل می توانید میزان سیگنال دریافتی در هر کانال را اندازه گیری کنید. بعضی از آنتن ها برای غلبه بر انواع خاصی از تداخل می توانند کار زیادی انجام دهند ، بنابراین در انتخاب خود دقت کنید.

تقویت کننده های Masthead

اگر متوجه شوید که در یک منطقه سیگنال ضعیف هستید ، همه چیز از دست نمی رود! تقویت کننده Masthead می تواند سیگنال را قبل از رسیدن به تقویت کننده توزیع ، تقویت کند. این سیگنال قدرت کافی و کیفیت قابل قبول را تضمین می کند.

توزیع  آنتن مرکزی

برای تضمین سیگنال خوب در هر گیرنده تلویزیونی متصل به سیستم ، سیستم توزیع آنتن مرکزی باید به خوبی طراحی شود. تقسیم کننده ها و شیپور خاموشی ها در سیستم توزیع برای ایجاد سطح سیگنال از پیش تعیین شده و حفظ امپدانس صحیح برای هر یک از خروجی ها استفاده می شود. محاسبات تلفات مربوط به تقسیم کننده ها ، شیرهای افتادگی و کابل مورد نیاز است. برای جلوگیری از از دست دادن کیفیت سیگنال ، هر خروجی مقدار مشخصی از سطح سیگنال را دارد و عملکرد کابل نباید بیش از حد مجاز باشد.

بیشتر بخوانید  تعمیر و خدمات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای کابا

میرایی

آنتن سیگنال های زیادی دریافت می کند که ممکن است در سطح سیگنال ها تنوع زیادی داشته باشد. برای اطمینان از کیفیت تصویر یکسان در همه کانال ها ، ممکن است برای جلوگیری از غلبه سیگنال های قوی تر بر سیگنال های ضعیف ، یکسان سازی لازم باشد. برای این منظور از میراگر استفاده می شود ، زیرا سیگنال های قوی تر را به میزان مشخصی کاهش می دهد.

تقویت کننده ها

از تقویت کننده ها برای افزایش مقاومت سیگنال تا سطح بیشتر از تلفات در سیستم توزیع استفاده می شود. افزایش سیگنال با افزایش تقویت کننده تعیین می شود ، که باید به اندازه کافی بالا باشد تا سطح سیگنال قابل قبولی برای همه تلویزیون های سیستم فراهم شود. همانطور که سود آمپلی فایر مهم است ، توانایی خروجی نیز به همان اندازه مهم است. مشخصات آمپلی فایر باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که سطح خروجی برای سیستم کافی است و قدرت سیگنال ورودی بعلاوه افزایش آمپلی فایر از توانایی خروجی آمپلی فایرها فراتر نمی رود. اگر از توان خروجی بیشتر شود ، منجر به اضافه بار ، اعوجاج و خراب شدن سیگنال می شود.

 

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست