شرکت مانیس دُر به صورت کاملا تخصصی در زمینه ی درب های شیشه ای اتوماتیک فعالیت دارد و همچنین تامین کننده انواع اُپراتورهای Erico ES200 ،Optima، KABA و قطعات و لوازم جانبی درب شیشه ای اتوماتیک می باشد. از دیگر خدمات این شرکت، طراحی ، اجرا و تعمیر مدار فرمان، موتور و قطعات درب  شیشه ای اتوماتیک است.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

۱- درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ:

درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ، مکانیزم ساده ای داشته و یکی از پر مصرف ترین درب های شیشه ای اتوماتیک می باشد.

این نوع درب ها در مقایسه با سایر مدل های درب شیشه ای اتوماتیک :

۱ – نصب و اجرای آسان تر

۲ -استهلاک پایین تر

۳-خدمات و تعمیر ساده تر

۴- از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ

۱- درب اسلایدینگ تک لت که شامل یک لت متحرک می باشد.

۲- درب اسلایدینگ دولت که شامل یک لت ثابت و یک لت متحرک است .

درب شیشه ای

۳- درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ سه لت که در آن دولت ثابت و یک لت متحرک است. به دلیل اینکه برای برخی فروشگاه ها، نمای کلی مغازه و ویترین اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین از این نوع درب استفاده می کنند که دارای یک لت بزرگ ثابت است و دید کلی فروشگاه از بیرون مشخص تر می باشد.

۴- درب اتوماتیک اسلایدینگ ۴ لت که دو لت ثابت و دو لت متحرک دارد و مزیت آن نسبت به مدل دو لت و سه لت این است که از وسط باز می شود و این موجب افزایش سرعت باز و بسته شدن درب خواهد شد چون دو لت هم زمان شروع به باز شدن میکنند بنابراین سرعتش دو برابر شده و به همین دلیل برای فروشگاه ها و ورودی پاساژها و جاهای پرتردد استفاده ی بیشتری دارد.

درب شیشه ای

۲- درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی :

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی معمولا برای مشتریانی که زیبایی برایشان اهمیت ویژه ای دارد، توصیه می شود. این درب ها نسبت به درب های اسلایدینگ و سایر درب ها، فضای بازشوی بیشتری (تقریبا دو سوم اندازه در) می دهد.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی :

۱- درب تلسکوپی یک طرفه : این نوع درب ها دارای یک لت ثابت و دو لت متحرک می باشند و مزیت آن ها نسبت به درب اسلایدینگ سه لت یا دو لت این است که سرعت بالاتر و بازشوی بیشتری دارد.

۲- درب تلسکوپی دو طرفه : از ۶ لت تشکیل شده اند که دو لت ثابت و چهار لت متحرک دارد. بازشوی این نوع درب ها از وسط می باشد و به هنگام فرمان، هم زمان ۴ لت به حرکت درمی آیند و باز می شوند. و از دیگر مزایای آن، سرعت بالا نسبت به درب اسلایدینگ ۴ لت و ایجاد فضای بازشوی بزرگتر می باشد.

محصولات ما

برای مشاهده محصولات و تجهیزات درب شیشه ای اتوماتیک کلیک بفرمایید.
درب شیشه ای

محصولات KABA

درب شیشه ای

محصولات ES200

درب شیشه ای

محصولات Optima

درب شیشه ای

محصولات Erico

درب شیشه ای

۳- درب اتوماتیک کرو یا منحنی :

درب اتوماتیککرو یا منحنی که جزو درب های مدرن و لوکس هستند و برای فضاهایی مانند هتلها ،بیمارستانها ،بانک ها و غیره می باشد.
این نوع درب که قیمتهای گرانتری نسبت به درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی دارند علاوه بر زیبایی خاص میتوانند در عرض کمتر ،بازشو بیشتری را ارائه دهند.

۴- درب شیشه ای مثلثی :

درب شیشه ای مثلثی همان درب های شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ هستند ولی مختص وروردی های سه گوش و کنج می باشند . درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی هم به نوبه خود خیلی به صرفه است زیرا در مسیر تردد باریک کنج بازشوی قابل توجهی دارد. زیبایی درب های شیشه ای اتوماتیک مثلثی نیز مانند درب های شیشه ای اتوماتیک منحنی ،مثال زدنی است . انتخاب این نوع درب خود یک کار هوشمندانه است.

۵- درب شیشه ای اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی :

این نوع درب ها دارای لت های کوچک و عملا بیشترین باز شو را در میان انواع درب اتوماتیک شیشه ای را دارد .
در ورودی های بسیار کم عرض ،بیشترین فضایی که اشغال می کنند از هر طرف فقط ۱۰ سانتیمتر است . درب اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی به دلیل اینکه دقیقا شبیه درب اتوبوس عمل میکنند به این نام معروف شده اند .نحوه عملکرد این نوع از دربهای اتوماتیک بوسیله تعداد محدودی بازوی مکانیکی و لولای مخصوص به صورت عرضی حرکت میکنند.

درب شیشه ای

قطعات مصرفی در انواع درب اتوماتیک شیشه ای

قطعات مصرفی عموما به یک صورت است فقط درب شیشه ای اتوماتیک منحنی یا کرو تفاوت زیادی نسبت به دیگر هم خانواده های خود دارد. این قطعات عبارتند از :

  • ریل:

درب شیشه ای اتوماتیک که از جنس آلومینیوم سخت و با مقطع ضد سایش که در بر گیرنده تمامی قطعات درب اتوماتیک است . ریل معمولا با رنگ آنادایز (نقره ای) عرضه میشود ولی برحسب سلیقه کارفرما میتوان با تغییر رنگ کوره ای ،آن را با نما و محیط هم سو کرد.

  • سنسور یا چشم داخلی وبیرونی

( که دو نوع مختلف با استفاده های متفاوت دارد : چشم BA که به کله عقابی معروف است و عملکردی دایره شکل دارد . نوع دوم سنسور چشم پرده ای است که قیمتی به مراتب بالاتر از BA دارد البته بخاطر عملکرد منحصر به فرد خود که همانطور که از نامش پیداست به صورت خطی عمل میکند و همین نوع عملکرد چشم پرده ای باعث چلوگیری از باز شدن بیهوده متعدد و کمترین هدر رفت انرژی در درب اتوماتیک میشود )

  • کنترل باکس یا مرکز کنترل:

کنترل باکس مدار فرمان که تمامی دستورات را بوسیله ریموت یا کی پد دیجیتال یا سلکتوری و چشم های IN DOOR و OUT DOOR دریافت و به موتور انتقال میدهد .کنترل باکس دارای یک صفحه کلید دستی یا دیجیتال و یا ولومی است که تنظیماتی مانند میزان بازشو ،سرعت بازشدن ،سرعت بسته شدن ،مدت زمان باز ماندن و . . . را دریافت و در حافظه خود به صورت دایم ثبت میکند.

  • موتور های درب اتوماتیک :

موتور های درب اتوماتیک در دو نوع انکودر دار و ساده در دسترس هستند .

  • هنگر:

هنگر یا غلتکها که وظیفه نگه داشتن لت های متحرک شیشه ای را دارند که بوسیله تسمه دنده شانه ای به موتور متصل و با توجه به حرکت موتور لت ها را به حرکت در می آورند.

  • هرزگرد

هرزگرد که نقطه مقابل موتور و در دیگر طرف ریل بسته میشود دور رفت و برگشت موتور و هنگرها را بوسیله تسمه کامل میکند . هرزگرد دارای یک پیچ ریگلاژ است که به واسطه آن میتوان میزان آزاد بودن تسمه را کنترل کرد.

درب شیشه ای

درب اتوماتیک مانیس دُر جز انتخاب هایی می باشد که ظاهر  ساختمان را زیباتر می کند و قابل استفاده در هر نوع مکانی می باشد .درب شیشه ای اتوماتیک مزایای متعددی دارد و می تواند گزینه ای بسیار مناسبی برای مکان هایی که عمومی هستند مانند بیمارستان ها، مراکز توان بخشی، بانک ها ، ادارات، شرکت ها، مراکز کنفرانس ، نمایشگاه ها و غیره باشد.
مانیس در با فروش تجهیزات و یراق آلات درب شیشه ای اتوماتیک در کرج و تهران درخدمت شما مشتری محترم مي باشد و تمامي محصولات  گارانتي و خدمات پس از فروش , تعميرات و نصب كركره برقي , درب اتوماتیک , درب شیشه ای اتوماتیک ميباشد.

فهرست