شرکت مانیس دُر به صورت کاملا تخصصی در زمینه ی درب های شیشه ای اتوماتیک فعالیت دارد و همچنین تامین کننده انواع اُپراتورهای Erico ES200 ،Optima، KABA و قطعات و لوازم جانبی درب شیشه ای اتوماتیک می باشد. از دیگر خدمات این شرکت، طراحی ، اجرا و تعمیر مدار فرمان، موتور و قطعات درب اتوماتیک است.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

1- درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ:

درب اتوماتیک اسلایدینگ، مکانیزم ساده ای داشته و یکی از پر مصرف ترین درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد.

این نوع درب ها در مقایسه با سایر مدل های درب اتوماتیک شیشه ای :

1 – نصب و اجرای آسان تر

2 -استهلاک پایین تر

3-خدمات و تعمیر ساده تر

4- از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.

انواع درب اتوماتیک اسلایدینگ

1- درب اسلایدینگ تک لت که شامل یک لت متحرک می باشد.

2- درب اسلایدینگ دولت که شامل یک لت ثابت و یک لت متحرک است .

درب شیشه ای

3- درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ سه لت که در آن دولت ثابت و یک لت متحرک است. به دلیل اینکه برای برخی فروشگاه ها، نمای کلی مغازه و ویترین اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین از این نوع درب استفاده می کنند که دارای یک لت بزرگ ثابت است و دید کلی فروشگاه از بیرون مشخص تر می باشد.

4- درب اتوماتیک اسلایدینگ 4 لت که دو لت ثابت و دو لت متحرک دارد و مزیت آن نسبت به مدل دو لت و سه لت این است که از وسط باز می شود و این موجب افزایش سرعت باز و بسته شدن درب خواهد شد چون دو لت هم زمان شروع به باز شدن میکنند بنابراین سرعتش دو برابر شده و به همین دلیل برای فروشگاه ها و ورودی پاساژها و جاهای پرتردد استفاده ی بیشتری دارد.

از جهتی دیگر تنوع این نوع از درب های اتوماتیک باعث می شود که دامنه کاربری گسترده تری داشته و برای مکان های مختلف، کارآمد باشند. این درب ها را باید به شکلی اقتصادی ترین درب های اتوماتیک بازار بدانیم. درست به همین جهت است که در بسیاری از ساختمان های عمومی و خصوصی، مغازه ها، بوتیک ها و غیره، یکی از انواع درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ را مشاهده می کنیم.

توجه داشته باشید که با توجه به عرض محل قرارگیری درب و میزان تردد روزانه، باید نسبت به انتخاب مدل درب اتوماتیک اسلایدینگ اقدام کنید و مشاوران می توانند در این زمینه، راهنمایی های لازم را ارائه دهند.

درب شیشه ای

2- درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی :

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی معمولا برای مشتریانی که زیبایی برایشان اهمیت ویژه ای دارد، توصیه می شود. این درب ها نسبت به درب های اسلایدینگ و سایر درب ها، فضای بازشوی بیشتری (تقریبا دو سوم اندازه در) می دهد.

انواع درب اتوماتیک تلسکوپی :

1- درب تلسکوپی یک طرفه : این نوع درب ها دارای یک لت ثابت و دو لت متحرک می باشند و مزیت آن ها نسبت به درب اسلایدینگ سه لت یا دو لت این است که سرعت بالاتر و بازشوی بیشتری دارد.

2- درب تلسکوپی دو طرفه : از 6 لت تشکیل شده اند که دو لت ثابت و چهار لت متحرک دارد. بازشوی این نوع درب ها از وسط می باشد و به هنگام فرمان، هم زمان 4 لت به حرکت درمی آیند و باز می شوند. و از دیگر مزایای آن، سرعت بالا نسبت به درب اسلایدینگ 4 لت و ایجاد فضای بازشوی بزرگتر می باشد.

اگر کمی سخت گیرتر هستید و می خواهید ضمن کاربری مناسب و باکیفیت، درب اتوماتیک شیشه ای مدرن تری در فضای مورد نظر خود نصب کنید، درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی را پیشنهاد می کنیم. در بسیاری از سازه های مدرن و فروشگاه ها و مراکز خرید تازه ساخت، شاهد نصب درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی هستیم. به ویژه مدل عریض و دو طرفه آن، می تواند برای عبور و مرور عده زیادی در یک روز، کاملا مناسب باشد.

محصولات ما

برای مشاهده محصولات و تجهیزات درب شیشه ای اتوماتیک کلیک بفرمایید.
درب شیشه ای

محصولات KABA

درب شیشه ای

محصولات ES200

درب شیشه ای

محصولات Optima

درب شیشه ای

محصولات Erico

درب شیشه ای

3- درب اتوماتیک کرو یا منحنی :

درب اتوماتیک کرو یا منحنی که جزو درب های مدرن و لوکس هستند و برای فضاهایی مانند هتلها ،بیمارستانها ،بانک ها و غیره می باشد.
این نوع درب که قیمتهای گرانتری نسبت به درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی دارند علاوه بر زیبایی خاص میتوانند در عرض کمتر ،بازشو بیشتری را ارائه دهند.

اگر چه برای نصب درب اتوماتیک کرو یا منحنی باید هزینه بیشتری بپردازید، اما با توجه به نوع کاربری و کم جا بودن این درب ها، بهره وری به مراتب بالاتری را می توان از این درب های اتوماتیک شیشه ای، انتظار داشت. بهترین برندهای ارائه دهنده درب اتوماتیک منحنی یا همان کرو، برندهای کابا، ES200، Optima و Erico هستند. تفاضل قیمتی میان این برندها، بیشتر ناشی از سرعت و قدرت موتور بوده و به لحاظ زیبایی و کارایی در یک ردیف قرار می گیرند. بسته به نوع نیاز شما و میزان تردد، کارشناسان می توانند راهنمایی درستی در خصوص نوع درب ارائه دهند.

4- درب شیشه ای مثلثی :

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی همان درب های شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ هستند ولی مختص وروردی های سه گوش و کنج می باشند . درب های اتوماتیک شیشه ای مثلثی هم به نوبه خود خیلی به صرفه است زیرا در مسیر تردد باریک کنج بازشوی قابل توجهی دارد. زیبایی درب های اتوماتیک مثلثی نیز مانند درب های اتوماتیک منحنی ،مثال زدنی است . انتخاب این نوع درب خود یک کار هوشمندانه است.

درب اتوماتیک مثلثی را باید خلاقانه ترین طراحی درب های اتوماتیک بدانیم. معمولا در ساختمان هایی که فضای کافی برای نصب درب اتوماتیک وجود ندارد و یا شکل مسیر رفت و آمد به نوعی است که امکان نصب سایر درب های اتوماتیک شیشه ای وجود ندارد، درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی به عنوان گزینه ای عالی و ممتاز، انتخاب می شود. این نوع درب ضمن داشتن کارایی بالا، کاملا مدرن و شیک نیز به نظر می رسد.

5- درب شیشه ای اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی :

این نوع درب ها دارای لت های کوچک و عملا بیشترین باز شو را در میان انواع درب اتوماتیک شیشه ای را دارد .
در ورودی های بسیار کم عرض ،بیشترین فضایی که اشغال می کنند از هر طرف فقط ۱۰ سانتیمتر است . درب اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی به دلیل اینکه دقیقا شبیه درب اتوبوس عمل میکنند به این نام معروف شده اند .نحوه عملکرد این نوع از دربهای اتوماتیک بوسیله تعداد محدودی بازوی مکانیکی و لولای مخصوص به صورت عرضی حرکت میکنند.

با دیدن این درب، یاد آکاردئون خواهید افتاد و به واقع نیز شکل باز و بسته شدن آن، چنین چیزی را تداعی می کند. البته از آن جایی که بازوهای مکانیکی درب شیشه ای اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی، در هر بار باز و بسته شدن، به عمل خواهد افتاد؛ معمولا در ساختمان ها و محل های نصب پرتردد، این درب توصیه نمی شود. لازم به توضیح است که در صورت پیشنهاد کارشناس و نصب درب اتوماتیک فولدینگ یا اتوبوسی از برند مرغوب و باکیفیت، می توان انتظار طول عمر کافی از بازوهای مکانیکی آن داشت.

درب شیشه ای

قطعات مصرفی در انواع درب اتوماتیک شیشه ای

به طور کلی درب های اتوماتیک شیشه ای از یک الگو و ساختار یکسان برخوردار هستند. تنها در مدل هایی از این درب ها، به لحاظ تفاوت عملکرد بازشوندگی، برخی از تجهیزات اضافی یا متفاوت به کار گرفته می شود.

قطعات مصرفی عموما به یک صورت است فقط درب اتوماتیک منحنی یا کرو تفاوت زیادی نسبت به دیگر هم خانواده های خود دارد. این قطعات عبارتند از :

  • ریل:

درب اتوماتیک که از جنس آلومینیوم سخت و با مقطع ضد سایش که در بر گیرنده تمامی قطعات درب اتوماتیک است . ریل معمولا با رنگ آنادایز (نقره ای) عرضه میشود ولی برحسب سلیقه کارفرما میتوان با تغییر رنگ کوره ای ،آن را با نما و محیط هم سو کرد.

اهمیت دارد که ریل از جنس مرغوب بوده و در سرویس های دوره ای نیز به آن رسیدگی و توجه شود. دقت داشته باشید که در صورت عیب در ریل درب اتوماتیک شیشه ای، لت ها از تراز حرکت خود خارج شده و این رفته رفته به تمامی قطعات درب اتوماتیک صدمه خواهد زد.

  • سنسور یا چشم داخلی وبیرونی

سنسور نقش کلیدی در عملکرد درب اتوماتیک دارد. در صورتی که سنسور به خوبی تنظیم نشده و یا دارای عملکرد قابل قبول نباشد، رفت و آمد از درب های اتوماتیک شیشه ای نه تنها سهولت بیشتر ایجاد نکرده، بلکه بدتر موجب ازدحام خواهد شد.

( که دو نوع مختلف با استفاده های متفاوت دارد : چشم BA که به کله عقابی معروف است و عملکردی دایره شکل دارد . نوع دوم سنسور چشم پرده ای است که قیمتی به مراتب بالاتر از BA دارد البته بخاطر عملکرد منحصر به فرد خود که همانطور که از نامش پیداست به صورت خطی عمل میکند و همین نوع عملکرد چشم پرده ای باعث چلوگیری از باز شدن بیهوده متعدد و کمترین هدر رفت انرژی در درب اتوماتیک میشود )

  • کنترل باکس یا مرکز کنترل:

کنترل باکس مدار فرمان که تمامی دستورات را بوسیله ریموت یا کی پد دیجیتال یا سلکتوری و چشم های IN DOOR و OUT DOOR دریافت و به موتور انتقال میدهد .کنترل باکس دارای یک صفحه کلید دستی یا دیجیتال و یا ولومی است که تنظیماتی مانند میزان بازشو ،سرعت بازشدن ،سرعت بسته شدن ،مدت زمان باز ماندن و . . . را دریافت و در حافظه خود به صورت دایم ثبت میکند.

  • موتور های درب اتوماتیک :

موتور های درب اتوماتیک در دو نوع انکودر دار و ساده در دسترس هستند .

  • هنگر:

هنگر یا غلتکها که وظیفه نگه داشتن لت های متحرک شیشه ای را دارند که بوسیله تسمه دنده شانه ای به موتور متصل و با توجه به حرکت موتور لت ها را به حرکت در می آورند.

  • هرزگرد

هرزگرد که نقطه مقابل موتور و در دیگر طرف ریل بسته میشود دور رفت و برگشت موتور و هنگرها را بوسیله تسمه کامل میکند . هرزگرد دارای یک پیچ ریگلاژ است که به واسطه آن میتوان میزان آزاد بودن تسمه را کنترل کرد.

درب شیشه ای

درب اتوماتیک مانیس دُر جز انتخاب هایی می باشد که ظاهر  ساختمان را زیباتر می کند و قابل استفاده در هر نوع مکانی می باشد .درب شیشه ای اتوماتیک مزایای متعددی دارد و می تواند گزینه ای بسیار مناسبی برای مکان هایی که عمومی هستند مانند بیمارستان ها، مراکز توان بخشی، بانک ها ، ادارات، شرکت ها، مراکز کنفرانس ، نمایشگاه ها و غیره باشد.
مانیس در با فروش تجهیزات و یراق آلات درب شیشه ای اتوماتیک در کرج و تهران درخدمت شما مشتری محترم مي باشد و تمامي محصولات  گارانتي و خدمات پس از فروش , تعميرات و نصب كركره برقي , درب اتوماتیک , درب شیشه ای اتوماتیک ميباشد.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: 0 میانگین: 0]
فهرست