علفتراش

انواع ماشین علف تراش

باغبانان سعی می کنند تجهیزات و علفتراش را با توجه به نیازهای خود مطابقت دهند. از جمله عواملی که هنگام تهیه علف تراش باید مورد توجه قرار گیرد اندازه ملک ، انواع زمین ها و تعداد ویژگی های چشم انداز که بر چمن زنی تأثیر گذارد هستند مانند درختان ، بوته ها و تخت گل  مورد توجه قرار گیرند ،انواع علف تراش در برندهای مختلف نظیر علف تراش هوندا و علف تراش knc برای رفع نیاز کاربر خاص طراحی شده است.

در حقیقت ، چمن بزرگترین منطقه باغ است. بنابراین برای داشتن علف تراش با کیفیت و متناسب با اندازه چمن و باغچه امری حیاتی است.ماشین های چمن زنی انواع مختلف و اصطلاحات گیج کننده ایی دارد که ما در این مقاله سعی نموده ایم راهنمای جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع علف تراش

انواع ماشین علف تراش

سیلندر

ماشین های علف تراش استوانه ای دارای تیغه های استوانه ای هستند که به صورت عمودی در قسمت جلوی ماشین چمن زنی می چرخند. آنها در مقابل یک تیغه ثابت در پایین برش می خورند. سیلندر باید چندین پره داشته باشد – سه یا چند مورد بهترین است.ماشین های چمن زنی استوانه ای برای چمن های مسطحی که می خواهید کوتاه و خوش دست باشند ، بهترین هستند. آنها می توانند برقی ، مجهز به بنزین و ماشین چمن زنی باشند.

چرخشی

ماشین های علف تراش چرخشی دارای یک تیغه هستند که به صورت افقی در زیر ماشین چمن زنی می چرخد ، مانند پروانه های هواپیما، آنها در برش چمن بلندتر و خشن تر از ماشین چمن زنی استوانه ای هستند.یک ماشین چمن زنی چرخشی ممکن است از طریق برق اصلی ، باتری قابل شارژ یا موتور بنزینی تأمین شود.

ماشین های علف تراش معلق

ماشین های چمن زنی معلق در سطح زمین معلق هستند و باعث می شوند فشار بیشتری داشته باشند و در چمن زدن سطوح ناهموار مهارت بیشتری دارند. آنها انتخاب خوبی برای چمنزارهای غیرمعمول و ارزان تر از انواع دیگر هستند.با این حال ، ماشین های چمن زنی همیشه شناور برای باغ های بزرگتر مناسب نیستند. آنها معمولاً از نوع الکتریکی بوده و دارای تیغه های چرخشی هستند.

گرینه های قدرتی ماشین علف تراش :

علف تراش الکتریکی

اکثر دستگاه های چمن زنی از برق شبکه تغذیه می کنند. این بهترین انتخاب برای باغ های کوچک و متوسط ​​است. ماشین های چمن زن کوچکتر ، ارزان تر برای خرید و نگهداری آسان هستند.

بیشتر بخوانید  چند نکته برای نصب دزدگیر اماکن به شیوه ای امن و مطمئن

علف تراش بنزینی

ماشین چمن زنی با سوخت بنزین بهترین انتخاب برای باغ های بزرگ است که در آن کابل برق نامناسب است. آنها کمی گران ترند اما در برش بسیار قدرتمندتر و سریعتر هستند. همچنین مانور آنها در اطراف اشیا بزرگ راحت تر است.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که ماشین های چمن زنی بنزینی مانند موتور اتومبیل به سرویس دهی نیاز دارند و شما باید روغن را بررسی و شارژ کنید.

چمن زن ها را فشار دهید

این ها به طور کلی ماشین های چمن زنی استوانه ای کوچکی هستند که شما به راحتی در کنار قدرت عضلانی خود فشار می دهید. آنها برای باغهای کوچک بهترین هستند و از برق استفاده نمی کنند و صدای زیادی را ایجاد نمی کنند.

با این حال ماشین های چمن زنی برای باغ های بزرگتر یا شیب دار یا افرادی که در هل دادن مشکل دارند مناسب نیستند

ماشین چمن زنی برای اندازه های مختلف باغ

زمین باغ خود را در نظر بگیرید در زیر با توجه به متراژهای متفاوت ماشین هایی چمن زنی مناسب را پیشنهاد می دهیم :

در اینجا محاسبات ماشین چمن زنی با توجه به متراژ باغ است:

چمن کوچک (تا 100 متر مربع): چمن زن برقی و بی سیم.

چمن متوسط (100 – 250 متر مربع): چمن زن برقی ، بی سیم و بنزینی.

چمن بزرگ (250+ متر مربع): ماشین چمن زن بنزینی

سایر عوامل چمن زنی برای در نظر گرفتن

خودپرداز

برخی از ماشین های علف تراش برقی و بنزینی خودران هستند. این بدان معناست که شما نیازی به فشار دادن آنها ندارید – به سادگی آنها را در مسیر درست هدایت کنید!

این امر خصوصاً در چمن های بزرگ و ماشین های سنگین بسیار راحت تر است. برخی از مدل ها با سرعت قابل تنظیم ارائه می شوند ، بنابراین می توانید آن را روی سرعت پیاده روی راحت تنظیم کنید.

جعبه گراس

به طور كلی توصیه می شود كه جدا كردن علف های چمن به جای گذاشتن آنها در زمین چمن. بیشتر ماشین های چمن زنی قطعات را در یک جعبه در قسمت پشت جمع می کنند. این بهتر از ماشینهای چمن زنی است که شما را مجبور می کند بعد از آن آنها را بلند کنید!

بیشتر بخوانید  درب شیشه ای اتوماتیک خروج اضطراری

اگر چمن متوسط ​​یا بزرگی دارید ، به دنبال جعبه چمن با ظرفیت بالا باشید. این کار باعث کاهش تعداد دفعاتی می شود که باید ماشین چمن زنی را قطع کرده و جعبه را خالی کنید.

دستگاه های علف تراش چند منظوره

همچنین می توانید ماشین های چمن زنی تهیه کنید که قطعات چمن را بسیار ریز خرد کرده و به صورت مالچ به داخل چمن ها برگردانید. به این موارد گاهی موچر بازیافت گفته می شود. مالچ مواد مغذی را دوباره به چمن اضافه می کند.

ریز خرد کردن به خرد شدن قطعات کمک می کند تا بقیه چمن ها را خفه نکنند. ماشین چمن زنی گران قیمت است اما اگر جایی برای دور انداختن برش چمن ندارید انتخاب خوبی است.

عرض برش

عرض برش چمن زن به این معنی است که یک نوار چمن زنی می تواند برش دهد. عرض برش بیشتر باعث کاهش زمان صرف چمن زنی می شود.

در اینجا یک راهنمای مفید با استفاده از اندازه های چمن از بالا وجود دارد.

چمن کوچک: عرض برش 300 میلی متر.

چمن متوسط: عرض برش 350-400 میلی متر.

چمن بزرگ: 400 میلی متر + عرض برش.

ارتفاع برش

ارتفاع قلمه زدن به این معنی است که وقتی چمن آنرا برید چقدر بلند خواهد بود. بیشتر ماشین های چمن زنی دارای ارتفاع برش قابل تنظیم هستند – شما به راحتی تیغه ها را به سمت بالا یا پایین حرکت می دهید.

این به شما کمک می کند تا ارتفاع چمن را تعیین کنید و در پاییز یا در دوره های خشک آن را بیشتر بگذارید. دامنه های ارتفاع برش معمولاً 20 میلی متر تا 60 میلی متر هستند.

غلتک عقب

اگر می خواهید چمن راه راه در زمین های فوتبال به پایان برسد ، به یک ماشین چمن زنی با غلتک عقب نیاز دارید. هرچه ماشین چمن زنی و غلتک آن سنگین تر باشد ، راه راه شما دوام بیشتری خواهد داشت.

غلتک های عقب همچنین به شما امکان می دهند تا لبه چمن را برش بزنید.

چمن زنی

اگر لبه های چمن زیادی دارید ، ارزش جستجوی مدلی را دارد که بتواند تا لبه برش دهد. به طور کلی تیغه های سیلندر یا نسخه های دارای غلتک عقب در این مورد بهتر هستند.هر ماشین چمن زنی دارای چرخ های جلو و یا شانه جمع آوری چمن ،برای برداشتن لبه ها نیز عالی است – نیازی به دور زدن با کش نیست.

بیشتر بخوانید  کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای

ماشین های علف تراش ربات

ماشین های علف تراش ربات این روزها در حال عادی شدن است. این فناوری در حال بهبود است و آنها اکنون می توانند موانع و لبه های چمن را تشخیص دهند. و قیمت آنها بسیار ارزان تر است.ماشین های چمن زنی ربات برای شما مناسب هستند اگر واقعاً از چمن زدن چمنزار متنفر هستید. برخی از تنظیمات انجام می شود زیرا شما باید سیم محیطی را بچرخانید. سپس فقط ماشین چمن زن را رها کنید تا با برش کار کند. برخی از مدل ها حتی پس از برش زدن ، خود را در یک ایستگاه شارژ پارک می کنند.

تکنیک مناسب برداشت

اکنون شما بهترین ماشین علف تراش را دارید ، باید روش چمن زنی را نیز ترتیب دهید. یک چمن با ظاهری زیبا به یک رژیم مرتع برش منظم نیاز دارد که علفها را به ایجاد برگهای ریز ترغیب کند. همچنین رشد را سرسبز و متراکم نگه می دارد ، و از گسترش علف های هرز و خزه جلوگیری می کند.

بزرگترین اشتباهی که اکثر مردم هنگام برش چمن مرتکب می شوند این است که خیلی کم بریده می شوند. این به عنوان “جرم گیری” چمن شناخته می شود ، و می تواند آن را به طور جدی تضعیف کند.

برای چمن های معمولی که دچار سایش و ترافیک پا هستند ، چمن ها را در ارتفاع حدود 5 سانتی متر نگه دارید. برای چمن های زینتی که زیاد استفاده نمی شوند ، می توانید تا 2.5 سانتی متر هم پایین بروید.

همیشه پس از چمن زنی برگها و برگهای علف را برداشته و چمن را در بهار و پاییز با کود مخصوص چمن تغذیه کنید. مطمئن شوید که یک مورد مناسب را انتخاب کرده اید – خوراک های بهاری رشد برگ را تشویق می کنند و مخلوط های پاییزی ریشه قوی تری می سازند.

امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست