انواع سوخت موتور برق و مزایا و معایب آنها

موتور برق از انواع مختلفی از سوخت استفاده می کنند که شامل بنزین ، دیزل ، پروپان و گاز طبیعی است. چه نوع سوختی تمیزتر می سوزد و مقرون به صرفه است؟ مصرف سوخت بسته به مارک ژنراتور ، ظرفیت الکتریکی ، شرایط آب و هوایی و نوع سوخت ژنراتور متفاوت است.

موتور برق های  بنزینی

طبق بهترین موتور برق ، مدل های اینورتر به گونه ای ساخته می شوند که سبک و کم حجم باشند. آنها مخزن سوخت بزرگ و سنگینی ندارند و نتیجه بارز آن زمان کمتری برای کار است. موتورهای کم مصرف Inverter Generator و توانایی آنها در تنظیم دور موتور به این معنی است که آنها از سوخت به طور کارآمدتری استفاده می کنند. پس انداز آنها در مصرف سوخت می تواند تا 40٪ باشد. زمان اجرای آنها 8 تا 10 ساعت است و به طور کلی برای کاربردهای آنها بیش از حد مناسب است.

بنزین یک منبع انرژی آشنا و به دست آوردن آن آسان است اما در مقادیر زیادی قابل احتراق و ناامن است. هزینه بنزین گران است و استفاده از بنزین روش کمتری در عملکرد یک ژنراتور برای مدت طولانی است.

اکثر موتور برق های متحرک به راحتی از بنزین استفاده می کنند. یک ژنراتور متداول 5000 واتی در طی 24 ساعت حدود 18 گالن بنزین می سوزاند. این مدت زمان طولانی باعث می شود که استفاده از بنزین برای مدت طولانی غیر واقعی و گران باشد.

هزینه بنزین دلیل بسیاری از افراد است که موتور برق های اینورتر را انتخاب می کنند. این ژنراتورها روشی اقتصادی برای راه اندازی ارائه می دهند که براساس نیازهای مصرف سوخت متفاوت است. این نوع سوخت ژنراتور به خوبی طراحی شده است. یک مخزن سوخت – معمولاً 1 تا 2 گالن باید هشت ساعت یا حتی حداکثر 10 بار طول بکشد.

بیشتر بخوانید  ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای
موتور برق

موتور برق های گازوئیل

دیزل متداول ترین سوخت برای موتور برق ها نیست. با این حال، به عنوان منبع انرژی کارآمدتر از بنزین است. همچنین هزینه آن برای اجرای کمتر است و ایمن تر است زیرا به اندازه بسیاری از سوخت های دیگر قابل اشتعال نیست.

بازده معمول سوخت برای ژنراتورهای دیزلی کمی بیشتر از یک و نیم گالن سوخت برای هر ساعت کار است. ژنراتورهای دیزلی اهداف مختلفی را تأمین می کنند: برق محل ساخت ، پشتیبان گیری اضطراری یا حتی به عنوان منبع برق دائمی برای وسایل نقلیه تفریحی.

موتور برق های گاز پروپان

سوخت پروپان ایمن ترین نوع سوخت ژنراتور برای محیط زیست است. پروپان می تواند برای مدت زمان طولانی ذخیره شود ، به راحتی تمیز بسوزد و به زحمت در سیلندرهایی با اندازه های مختلف نگهداری شود. تحویل آن به خانه شما فضای ذخیره سازی را بدون عارضه و بدون دردسر می کند.

پروپان با سرعت بیشتری می سوزد. زمان دقیق سوختن به وات واحد بستگی دارد. راندمان یک ژنراتور 20 کیلوواتی در هر ساعت حدود 3 و نیم گالن است. در مقایسه با کمی بیش از شش گالن برای یک ماشین 35 کیلوواتی.

یک نقطه ضعف برای ژنراتور پروپان حداکثر میزان ذخیره سیلندرها است. یک مخزن پروپان معمولی می تواند در یک بازه زمانی 24 ساعته مصرف شود. معمولاً افرادی که دارای ژنراتور پروپان هستند دارای دو یا حتی سه برابر سیلندر به عنوان منبع اضافی هستند. این نوع سوخت ژنراتور باعث کاهش انتشار کربن می شود و همه دوست دارند زمینی سبزتر داشته باشند.

بیشتر بخوانید  تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای
امتیاز ما
برای رای دادن روی ستاره ها کلیک کنید!
[تعداد: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست